Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

24 Niedziela zwykła - 16 IX 2018 r.

1. W tym tygodniu:

  • we wtorek (18 IX) święto św. Stanisława Kostki, Zakonnika, Patrona Polski;
  • w czwartek (20 IX) wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy, Męczenników;
  • w piątek (21 IX) święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • kwartałowe dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców - w środę, piątek i sobotę (19, 21 i 22 IX);
  • od środy (19 IX) do czwartku (27 IX) po wieczornej Mszy św. będziemy odprawiać Nowennę do Bł. Ks. Michała Sopoćko przed 10 rocznicą Jego beatyfikacji, która przypada w piątek (28 IX). Msza Święta w intencji mieszkańców Białegostoku z okazji Dnia Patrona miasta Bł. Ks. Michała Sopoćko, będzie sprawowana w piątek (28 IX) o godz. 18.00 w Katedrze przez Abpa Tadeusza Wojdę, Metropolitę Białostockiego.

2 Katecheza parafialna przed I Komunią Świętą i Bierzmowaniem rozpocznie się od października. Dzieci i młodzież z Parafii św. Stanisława BM. mają katechezę w swoim kościele o godz. 11:30, a dzieci i młodzież z Parafii św. Jana Pawła II w swoim kościele w Ignatkach - Osiedle o godz. 12:00. Klasy VI i VII SP mają katechezę w 2 niedzielę miesiąca; klasy VIII SP i III gimnazjum mają katechezę w 3 niedzielę miesiąca, a dzieci przed I Komunią Świętą w 4 niedzielę miesiąca. Zapisy do grup katechetycznych na pierwszym spotkaniu. Dokładny program katechezy parafialnej znajduje się na stronach internetowych naszych Parafii.

3. Informujemy, że adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa trwa w każdy wtorek od godz. 17.00 - 18.00. Zapraszamy na tę modlitwę inne grupy i wszystkich parafian.

4. We wrześniowym numerze czasopisma “Drogi Miłosierdzia”, dużo miejsca poświęcono osobie Bł. Ks. Michała Sopoćko z racji na 10 rocznicę Jego beatyfikacji, przypadającą 28 września. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej!

5. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.