Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

25 Niedziela zwykła - 23 IX 2018 r.

1. W tym tygodniu:

  • w czwartek (27 IX) wspomnienie św. Wincentego a Paulo, Kapłana;
  • od środy (19 IX) do czwartku (27 IX) po wieczornej Mszy św. odprawiamy Nowennę do bł. Ks. Michała Sopoćko przed 10 rocznicą Jego beatyfikacji.
  • w piątek (28 IX) wspomnienie św. Wacława, Męczennika, a na terenie Białegostoku uroczystość bł. Michała Sopoćko, Kapłana, Patrona Miasta; O godz. 15.00 na ulicach miast świata będzie odmawiana publicznie Koronka do Bożego Miłosierdzia (najbliżej: w Księżynie przy kościele). Również wieczorem o godz. 18.00 w Białostockiej Katedrze, z okazji Dnia Patrona, będzie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, w intencji mieszkańców. W czasie tej Mszy św., Alumn Karol Dzierżek, przyjmie strój duchowny - sutannę. Polecajmy Alumna naszej serdecznej modlitwie.
  • w sobotę (29 IX) święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  • w następną niedzielę (30 IX) ofiary do puszki na Caritas parafialną.
2 Katecheza parafialna przed I Komunią Świętą i Bierzmowaniem rozpocznie się od października. Dzieci i młodzież z Parafii św. Stanisława B.M. mają katechezę w swoim kościele o godz. 11:30, a dzieci i młodzież z Parafii św. Jana Pawła II w swoim kościele w Ignatkach-Osiedle o godz. 12:00. Klasy VI i VII SP mają katechezę w 2 niedzielę miesiąca; klasy VIII SP i III gimnazjum mają katechezę w 3 niedzielę miesiąca, a dzieci przed I Komunią Świętą w 4 niedzielę miesiąca. Zapisy do grup katechetycznych na pierwszym spotkaniu. Dokładny program katechezy parafialnej znajduje się na stronach internetowych naszych Parafii.
3. Informujemy, że adoracja Najświętszego Sakramentu Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa trwa w każdy wtorek od godz. 17.00 - 18.00. Zapraszamy na tę modlitwę inne grupy i wszystkich parafian.

4. We wrześniowym numerze czasopisma “Drogi Miłosierdzia”, dużo miejsca poświęcono osobie Bł. Ks. Michała Sopoćko z racji na 10 rocznicę Jego beatyfikacji, przypadającą 28 września. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej!

5. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze