Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

27 Niedziela zwykła - 7 X 2018 r.

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca: po Mszy św. o godz. 11.30 ostatnia w tym roku Procesja Eucharystyczna wokół kościoła św. Stanisława, a o godz. 15.00 różaniec KŻR mężczyzn w kościele. W kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle po mszy św. o godz. 7.00, a po mszy św. o godz. 12.00 różaniec KŻR ze Śródlesia.

2. W tym tygodniu:

  • w piątek (13 X) wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, Kapłana;
  • w następną niedzielę (14 X) o godz. 11.00 w kościele św. Rocha w Białymstoku nastąpi uroczyste ogłoszenie tej świątyni Bazyliką Mniejszą. Aktu ogłoszenia dokona Nuncjusz Apostolski w Polsce.

3. Katecheza parafialna przed I Komunią Świętą i Bierzmowaniem rozpocznie się za tydzień według programu umieszczonego na stronach internetowych naszych Parafii.

4. Za tydzień obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „PROMIENIOWANIE OJCOSTWA”. W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, wspierający zdolną młodzież z ubogich rodzin.

5. Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku serdecznie zaprasza studentów, nauczycieli akademickich oraz pracowników administracji wszystkich uczelni białostockich na Mszę św. z okazji inauguracji roku akademickiego 2018/19, która zostanie odprawiona w niedzielę (14 X) o godz. 19.30 w Katedrze Białostockiej.

6. AWSD w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, który odbędzie się w sobotę (20 X) o godz. 10.00.

7. W naszej Parafii podejmujemy nową inicjatywę duszpasterską. Będzie to 40 - godzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu połączone z Odpustem Parafialnym - Uroczystością św. Jana Pawła II w dniach 20-21-22 października. Msze św. z kazaniem w tych dniach o godz. 7.00, 12.00, 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu pomiędzy mszami św. Na stoliku są wyłożone listy do wpisania się na adoracje indywidualne na poszczególne godziny. Główną mszę św. odpustową odprawi w naszej kaplicy biskup Henryk Ciereszko w niedzielę 21 X o godz. 12.00. Po mszy św. przy kaplicy odbędzie się festyn parafialny i atrakcją będą "kremówki papieskie w Ignatkach - Osiedle".

7. Parafian proszę o pomoc w przygotowaniu Odpustu Parafialnego. Dużą potrzebą jest wykonanie prac porządkowych przy budującym się kościele. Przede wszystkim zapraszam mężczyzn do prac związanych z ułożeniem na placu budowy krokwi i desek przywiezionych z tartaku jak również segregacji desek z budowy.

7. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszej kaplicy od 1 do 4 listopada 2018 r.: o godz. 16.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI, a o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stolikach przy wyjściu z kaplicy.

8. Zachęcamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”, między innymi, poświęconego Eucharystii.

9. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.