Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

28 Niedziela zwykła, 14 X 2018 r.

1. Dziś (14 X) przed kościołem zbierane są ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, który wspiera zdolną młodzież z ubogich rodzin.

2. Za tydzień w naszej świątyni odbędzie się Odpust parafialny św. Jana Pawła II. Od 11 X trwa nowenna przed Odpustem. Trzy dniowe obchody rozpoczną się w najbliższą sobotę (20 X), połączone z 40-sto godzinnym Nabożeństwem. W programie adoracja Najśw. Sakramentu i codzienne Msze święte z kazaniem o godz. 7:00, 12:00 i 17:00. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (15 X) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  • we wtorek (16 X) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej - 40 r. wyboru Kard. Karola Wojtyły na Papieża św. Jana Pawła II.
  • w środę (17 X) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
  • w czwartek (18 X) święto św. Łukasza, Ewangelisty - święto Pracowników Służby Zdrowia. W tym dniu o godz. 16.30 w Centrum wystawienniczo-konferencyjnym konferencja dr hab. Jolanty Wasilewskiej pt.: “ Zagrożenia wynikające ze stosowania niekonwencjonalnych sposobów leczenia i jogi”, a o godz. 18.00 Msza św. w Bazylice Katedralnej za świat medyczny naszej Archidiecezji. Zapraszamy lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych, farmaceutów i innych pracowników Służby Zdrowia.
  • w piątek (19 X) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Prezbitera i Męczennika;
  • w sobotę (20 X) wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera.

4. Dziś rozpoczyna się katecheza parafialna przed I Komunią Świętą i Bierzmowaniem - według programu umieszczonego na stronie internetowej naszej Parafii.

5. AWSD w Białymstoku zaprasza na Dzień Skupienia Grona Przyjaciół Seminarium, który odbędzie się w sobotę (20 X) o godz. 10.00.

6. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 4 listopada 2018 r.: o godz. 16.15 - część Różańca z WYPOMINKAMI, a o godz. 17.00 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stoliku przy wyjściu z kościoła.

7. Zachęcamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”, między innymi, poświęconego Eucharystii.

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.