Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

30 Niedziela zwykła - 28 X 2018 r.

1. Dziś (28 X) w całej Polsce X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, przy wyjściu z kaplicy, prowadzona będzie zbiórka do puszek;

2. W tym tygodniu:

  • w czwartek (1 XI) obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w  kościele św. Stanisława niedzielny, w kaplicy  w Ignatkach-Osiedle o godz. 7.00, 12.00 i 17.00. O godz. 16.15 nabożeństwo za zmarłych - WYPOMINKI. Nabożeństwo Wypominkowe będzie odprawiane codziennie (od 1 do 4 XI): o godz. 16.15 WYPOMINKI - RÓŻANIEC, a następnie Msza Święta. Na WYPOMINKI przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Kartki przy wyjściu.
  • w piątek (2 XI) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny. Msze św. w  kościele św. Stanisława o godz. 8.30, 10.00 i 18.00 - po  Mszy św. o godz. 18.00 procesja żałobna wokół kościoła z modlitwami za zmarłych przy 5 stacjach (zabieramy znicze). Zakończenie procesji przy Krzyżu Misyjnym. Msze św. w naszej kaplicy w Ignatkach-Osiedle o godz. 12.00 i  17.00. Jest to również 1-szy piątek miesiąca. Kapłani w godzinach porannych odwiedzają chorych.
  • w sobotę (3 XI), o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej będzie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji. Zapraszamy do wspólnej modlitwy;
  • za tydzień w przyszłą niedzielę (4 XI) przybędzie do naszej parafii przedstawiciel AWSD w Białymstoku, który zbierze ofiary na potrzeby Seminarium Duchownego w Białymstoku.
  • Duszpasterstwo Akademickie w Białymstoku zaprasza nauczycieli akademickich na spotkania formacyjne. Pierwsze odbędzie się 4 XI o godz. 18.00 w kościele Chrystusa Króla przy ul. Ciołkowskiego.
  • Duszpasterstwo Młodzieży zaprasza 31 X na g. 19.30 do Katedry na Wieczór ze Świętymi. W programie Modlitwa uwielbienia prowadzona przez scholę Adonai i konferencja ks. Adama Anuszkiewicza.

3. Rozpoczęła się katecheza parafialna przed I Komunią Świętą i Bierzmowaniem. Dzieci i młodzież przychodzą na spotkania wg programu umieszczonego na stronie internetowej Parafii.

4. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze