Aktualności

Ogłoszenia Parafialne -Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.

| dodał:

34 Niedziela zwykła - 23 XI 2014 r.

1. Dziś po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia w uroczystość Chrystusa Króla można uzyskać odpust zupełny.

2. Od jutra przerywamy codzienną adorację Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. z powodu zimna i niskiej frekwencji.

3. W następną niedzielę (30 XI) rozpoczyna się Adwent - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30.

4. W pierwszą niedzielę Adwentu (30 XI) na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się poświęcenie opłatków wigilijnych. Poświęcone opłatki będzie można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie pana organisty przez cały rok pracy.

5. Od przyszłej niedzieli CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez cały adwent, będzie ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich oraz skarbona. CARITAS parafialna prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których można przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Paczki świąteczne dla biednych będą rozdawane w czwartek (18 XII) w godz. 17.00 - 18.00.

6. Zapraszamy na adwentowy koncert pod tytułem: "Spotkanie z poezją Marka Dobrowolskiego". Wystąpią: Marek Jarosz - gitara klasyczna i śpiew oraz Tomasz Matan - instrumenty klawiszowe. Koncert odbędzie się za tydzień (30 XI) po Mszy św. o godz. 18.00.

7. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym między innymi:

- dodatek specjalny: kalendarz ścienny z aniołami na rok 2015.

- co musi zrobić Kościół, żeby nawrócić świat do Jezusa?

- o wybitnym francuskim fizyku Pascalu, który był również mistykiem i człowiekiem głębokiej wiary.

8. W "Małym Gościu Niedzielnym" między innymi:

- wyjątkowy lampion adwentowy do własnoręcznego sklejenia;

- kartka pocztowa z życzeniami świątecznymi.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.