Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

32 Niedziela zwykła - 11 XI 2018 r. - Narodowe Święto Niepodległości

1. Dziś przeżywamy Narodowe Święto Niepodległości - 100 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza św. za Ojczyznę w naszym kościele o godz. 12.00.

2. W Bazylice Archikatedralnej trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00).

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (12 XI) wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika;
  • we wtorek (13 XI) wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, 1 - szych Męczenników Polski;
  • w piątek (16 XI) uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. W tym dniu nie ma postu - można spożywać pokarmy mięsne. W Katedrze zakończenie Nowenny - o godz. 16.00 spotkanie KŻR w sali przy Katedrze, o godz. 17.15 modlitwa różańcowa, a o godz. 18.00 Msza św. odpustowa pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego.
  • w sobotę (17 XI) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

4. Rodziny, które chcą zaprosić do swego domu na święta Bożego Narodzenia dzieci z ubogich rodzin na Litwie, są proszone o kontakt ze Stowarzyszeniem “Otwarty Dom”.

Spotkanie organizacyjne z chętnymi rodzinami odbędzie się w środę (14 XI) o godz. 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia przy ul. Hallera 8 w Białymstoku. Można też zgłosić chęć przez e-mail: otwartydom@gmail.com lub nr tel.: 695 629 678.

5. Głównym tematem XI numeru “Dróg Miłosierdzia” jest 100-lecie niepodległości Polski. Poruszone są takie sprawy jak: wolność narodowa, ojczyzna - z chrześcijańskiego punktu widzenia, czy niepodległość.

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze