Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

1 Niedziela Adwentu - 2 XII 2018 r.

1. Dziś rozpoczyna się Adwent - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty w naszej kaplicy w Ignatkach - Osiedle będą odprawiane w środy i soboty o godz. 17.00.

2. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 21, 22 i 23 grudnia w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku, to jest w piątek i sobotę   i w 4 niedzielę Adwentu. W naszej kaplicy w Ignatkach - Osiedle Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym w tylko w niedzielę o godz. 7.00 i 12.00. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Łukasz Kisielewski.

3. Dzisiaj w 1-szą niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 12.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które można nabywać w kancelarii - zakrystii naszej kaplicy do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki są przeznaczane na wynagrodzenie Pani Organistki.

4. W kaplicy w Ignatkach - Osiedle znajduje się kosz na produkty żywnościowe oraz skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich.

Od dziś CARITAS rozprowadza świece wigilijne: duże i małe.

5. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (3 XII) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;
  • w czwartek (6 XII) wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa; jest to 1-szy czwartek miesiąca - modlimy się o powołania;
  • w piątek (7 XII) wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła - jest to 1-szy piątek miesiąca, kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.
  • w sobotę (8 XII) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. w naszej kaplicy o godz. 12.00 i 17.00.

6. Alumni III roku zapraszają na spektakl pt. “Rotmistrz” o Witoldzie Pileckim. Terminy: 9 - 19 XII godz. 19.00 w budynku AWSD ul. Warszawska 46. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

7. Rekolekcje Adwentowe nauczycieli odbędą się w dniach: 2, 3 i 4 XII o godz. 18.00 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku.

8. Rekolekcje Adwentowe posłów, senatorów, samorządowców i prawników odbędą się w dniach: 9, 10 i 11 XII o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku.

9. Adwentowy dzień skupienia związków niesakramentalnych odbędzie się w niedzielę (9 XII) o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2 w Białymstoku.

10. Zapraszamy do lektury grudniowego numeru “Dróg Miłosierdzia”.

11. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze