Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

2 Niedziela Adwentu - 9 XII 2018 r.

1. Dziś przy wyjściu na stoliku zbiórka do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

2. Adwent - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty w naszej kaplicy w Ignatkach - Osiedle będą odprawiane w środy i soboty o godz. 17.00.

3. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 21, 22 i 23 grudnia w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku, to jest w piątek i sobotę i w 4 niedzielę Adwentu. W naszej kaplicy w Ignatkach - Osiedle Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym w tylko w niedzielę o godz. 7.00 i 12.00. Rekolekcje będzie prowadził Ks. Łukasz Kisielewski.

4. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w kancelarii - zakrystii w naszej kaplicy do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki są przeznaczane na wynagrodzenie Pani Organistki.

5. W kaplicy w Ignatkach - Osiedle znajduje się kosz na produkty żywnościowe oraz skarbona. CARITAS prosi o produkty żywnościowe, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla ubogich. CARITAS rozprowadza również świece wigilijne: duże (12 zł.) i małe (6 zł.).

6. W tym tygodniu:

  • w czwartek (13 XII) wspomnienie św. Łucji, Dziewicy;
  • w piątek (14 XII) wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła; 
  • w 3 niedzielę Adwentu (16 XII)  po każdej Mszy Świętej błogosławienie matek oczekujących potomstwa.

7. Alumni III roku naszego Seminarium zapraszają na spektakl pt. “Rotmistrz” o Witoldzie Pileckim. Terminy przedstawień: 9 - 19 XII godz. 19.00 w budynku AWSD, ul. Warszawska 46. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

8. Rekolekcje Adwentowe posłów, senatorów, samorządowców i prawników odbędą się w dniach: 9, 10 i 11 XII o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku.

9. Rekolekcje Adwentowe studentów i pracowników akademickich odbędą się w dniach: 16, 17 i 18 XII o godz. 19.30 w kościele NMP Matki Kościoła, ul. Pogodna 63.

10. Adwentowy dzień skupienia związków niesakramentalnych odbędzie się dziś o godz. 17.00 w dolnym kościele Ducha Świętego, ul. Sybiraków 2.

11. Zapraszamy do lektury grudniowego - świątecznego, 100-go numeru, “Dróg Miłosierdzia”, poświęconego, między innymi, świętom Bożego Narodzenia.

12. W tym roku Pasterka w Ignatkach - Osiedle będzie celebrowana w głównej nawie budowanego kościoła o godz. 22.00. Przy tej okazji dziękuję za ofiary na budowę kościoła i proszę o przywiezienie do naszej świątyni - niepotrzebne  w domach - dywany na przykrycie posadzki.

13. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i owocnego Adwentu!

Duszpasterze