Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Drodzy Siostry i Bracia! Niech nasz Pan i Zbawiciel, Jezus Chrystus narodzi się w każdym domu naszej Parafii.

4 Niedziela Adwentu - 23 XII 2018 r.

1. Trwają Rekolekcje Adwentowe w naszych obu Parafiach. Słowo Boże głosi Ks. Łukasz Kisielewski, którego serdecznie witamy!

2. Jutro (24 XII) Wigilia Bożego Narodzenia. Msza św. w jutrzejszym dniu przeniesiona z godz. 17.00 na  godz. 12.00 w południe. Tradycyjnie jest to dzień postny - nie spożywamy potraw mięsnych. Wieczerzę wigilijną zaczynamy od modlitwy i odczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Chrystusa, następnie dzielimy się opłatkiem i składamy życzenia.

3. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii przy naszej kaplicy w Ignatkach - Osiedle. Ofiary złożone za opłatki będą wynagrodzeniem Pani Organistki.

4.  Pasterka w Ignatkach - Osiedle  o godz. 22.00. 

Msza św. zwana Pasterką będzie odprawiona w głównej nawie budowanego kościoła. Kaplica pw. św. Jana Pawła II będzie również nagłośniona podczas odprawiania Mszy św. Za kościołem jest duży parking na samochody osobowe. Wjazd na parking jest usytuowany od ul. Borówkowej. Jest również przygotowane dojście z parkingu przez plac budowy do nawy głównej od frontu kościoła.

Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. 

Msze św. w 1-szy dzień Świąt w naszej kaplicy o godz. 7.00, 12.00. 

W 2-gi dzień Świąt (26 XII) porządek Mszy św. również o 7.00 i 12.00. W tym dniu obchodzimy święto św. Szczepana, Diakona i Pierwszego Męczennika. Taca na CFP-K w Białymstoku i K U L.

5. Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary na paczki dla biednych oraz złożyli ofiary na ten cel do skarbony.

BÓG ZAPŁAĆ! - Paniom z Parafialnego CARITAS, które przez cały rok bezinteresownie pomagają potrzebującym. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom - małe (6 zł./szt.).

6. W tym tygodniu obchodzimy:

  • w czwartek (27 XII) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty - poświęcenie wina o godz. 17.00;
  • w piątek (28 XII) święto św. Młodzianków, Męczenników;

7. W następną niedzielę (30 XII) święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na każdej Mszy św. małżonkowie będą mogli odnowić przysięgę małżeńską.

8. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy od 2 stycznia 2019 r. Program kolędy jest już umieszczony na stronie internetowej, w gablocie i będzie podawany w ogłoszeniach.

9. Zapraszamy do lektury grudniowego, 100-go numeru, “Dróg Miłosierdzia”, poświęconego, między innymi, świętom Bożego Narodzenia.

10. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Duszpasterze.