Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa 30 XII 2018 r.

1. Dziś na każdej Mszy św. małżonkowie mogą odnowić przysięgę małżeńską.

2. Jutro (31 XII) kończy się Rok Pański 2018. Nabożeństwo dziękczynne za łaski minionego roku o godz. 17.00.

3. Tegoroczna Szopka Betlejemska w głównej nawie budującego się kościoła to dzieło jednej rodziny naszej parafii, którzy chcą pozostać anonimowo. W imieniu całej wspólnoty parafialnej bardzo dziękuję za włożony trud pracy i ofiarę.

4. W tym tygodniu obchodzimy:

* we wtorek (1 I) Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki MARYI, dzień modlitwy o pokój i nadanie Dziecięciu Bożemu imienia JEZUS. Porządek Mszy św. niedzielny – o 7.00 i 12.00. Za udział w publicznym odmówieniu hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny.

* w środę (2 I) wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, Biskupów i Doktorów Kościoła.

5. W następną niedzielę (6 I) uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO (Trzech Króli). Poświęcenie kredy i kadzidła na Mszy św. o 7.00 i 12.00. Taca na MISJE. W tym dniu w Białymstoku odbędzie się Orszak Trzech Króli, który wyruszy o godz. 11.45 z dziedzińca Pałacu Branickich i przejdzie ulicami miasta do Katedry, gdzie o godz. 14.00 będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy SAC, Metropolity Białostockiego.

6. W tym tygodniu także 1-szy czwartek (3 I), 1-szy piątek (4 I) i 1-sza sobota (5 I) miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w 1-szy piątek w godzinach porannych.

7. Kolędę, czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy od środy (2 I). W tym tygodniu kolędujemy Hryniewicze od środy do soboty. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej, w gablocie i będzie podawany w ogłoszeniach. Ponadto zostanie dostarczona korespondencja z folderem wizyty kolędowej wraz z deklaracją dobrowolnej ofiary systematycznej, którą proszę odciąć i przekazać kapłanowi podczas wizyty kolędowej. W czasie KOLĘDY będziemy zbierali DOBROWOLNE ofiary na budowę naszego kościoła parafialnego.

Od środy 2 stycznia do soboty 19 stycznia 2019 r., Msze św. z godz. 17.00 będą odprawiane o godz. 15.00. W tym okresie kolędowym, kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty od 14.30 do 15.00.

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz szczęśliwego NOWEGO ROKU 2019.

Duszpasterze.