Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

1 Niedziela Adwentu - 30 XI 2014 r.

1. Dziś rozpoczynamy Adwent - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty będą odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 18.00 oraz w soboty o godz. 6.30.

Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 19, 20 i 21 grudnia, to jest w piątek (godz. 18.00), sobotę i w 4 niedzielę Adwentu.

2. Dziś rozpoczyna się w Kościele Rok Życia Konsekrowanego.

3. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 zostaną poświęcone opłatki wigilijne. Poświęcone opłatki będzie można nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie pana organisty przez cały rok pracy.

4. Od dzisiaj CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są dwa rodzaje świec: małe (6 zł./szt.) i średnie (10 zł./szt.). Można ofiarować więcej, ponieważ całkowity dochód ze sprzedaży świec, jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom. Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez cały Adwent, będzie ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich oraz skarbona. CARITAS parafialna prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których można przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Paczki świąteczne dla biednych będą rozdawane w czwartek (18 XII) w godz. 17.00 - 18.00.

5. Zapraszamy na adwentowy koncert pod tytułem: "Spotkanie z poezją Marka Dobrowolskiego". Wystąpią: Marek Jarosz - gitara klasyczna i śpiew oraz Tomasz Matan - instrumenty klawiszowe. Koncert odbędzie się dziś po Mszy św. o godz. 18.00.

6. W tym tygodniu:

- we wtorek (2 XII) o godz. 17.30 modlitwa za rodziny i o pokój;

- w środę (3 XII) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;

- w czwartek (4 XII) wspomnienie św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy;

- pierwszy czwartek (4 XII) - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne;

- pierwszy piątek (5 XII) - czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 9.00;

- pierwsza sobota (6 XII) - czcimy Niepokalane Serce NMP;

- w sobotę (6 XII) wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia. Z Jego osobą wiąże się zwyczaj obdarowywania dzieci w tym dniu. Pamiętajmy o religijnym charakterze tego zwyczaju.

7. Za tydzień (7 XII) pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 11.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. W następną niedzielę taca na Kurię Metropolitalną Białostocką.

8. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym między innymi:

- pielgrzymka papieża Franciszka do Turcji;

- wybory samorządowe - kompromitacja państwa;

- szpiedzy rosyjscy w Polsce;

- nie uciekaj od Boga po grzechu - początek adwentowego cyklu ze świętą Teresą z Avila;

- wyjątkowy reportaż z klasztoru sióstr karmelitanek w Gnieźnie.

9. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego czasu Adwentu!

Duszpasterze.