Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Uroczystość Objawienia Pańskiego - 6 I 2019 r.

| dodał:

1. Dziś o godz. 20.05 w TVP 2 będzie transmisja Koncertu Kolęd, w czasie którego można będzie wysłać SMS na rzecz pomocy dla zniszczonej wojną Syrii.

2. Dziś w uroczystość OBJAWIENIA PAŃSKIEGO poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy świętej. Taca na MISJE.

Dziś w Białymstoku odbędzie się Orszak Trzech Króli, który wyruszy o godz. 11.45 z dziedzińca Pałacu Branickich i przejdzie ulicami Białegostoku do Katedry, gdzie o godz. 14.00 będzie sprawowana Eucharystia pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy SAC, Metropolity Białostockiego.

3. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej, w gablocie i będzie podawany w ogłoszeniach. Ponadto zostanie dostarczona korespondencja z folderem wizyty kolędowej wraz z deklaracją dobrowolnej ofiary systematycznej, którą proszę odciąć i przekazać kapłanowi podczas wizyty kolędowej. W czasie KOLĘDY będziemy zbierali DOBROWOLNE ofiary na budowę naszego kościoła parafialnego.

Od środy 2 stycznia do soboty 19 stycznia 2019 r., Msze św. z godz. 17.00 będą odprawiane o godz. 15.00. W tym okresie kolędowym, kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty od 14.30 do 15.00.

4. Zapraszamy do lektury styczniowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Jego temat brzmi “Szukając jedności w Chrystusie” i jest poświęcony budowaniu jedności wśród chrześcijan. Można w nim znaleźć ciekawe materiały dotyczące Tygodnia Ekumenicznego, różnic między katolicyzmem a prawosławiem oraz osoby apostołki jedności Bł. Bolesławy Lament.

5. MISYJNY KONCERT KOLĘD w wykonaniu scholi Winnica i Boże Echo odbędzie się w sobotę (12 I) o godz. 16.30 w kinie FORUM. Wstęp wolny. Po koncercie zbiórka na organizację ŻŁOBKA w misji Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w TANZANII.

6. Fundacja SPE SALVI zaprasza na Festiwal Kolęd: Kolęda z Gwiazdą 2019, który odbędzie się w sobotę (12 I) w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym przy ul. Kościelnej 1A. Godz. 13.00 - przegląd kolęd i pastorałek; godz. 19.00 - koncert.

7. OPŁATEK Służby Liturgicznej Seniorów z całej Archidiecezji odbędzie się w parafii Miłosierdzia Bożego w sobotę (19 I) o godz. 15.00.

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.