Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

1 Niedziela zwykła - Święto Chrztu Pańskiego - 13 I 2019 r.

1. W Roku Pańskim 2018 w naszej Parafii udzielono 27 chrztów, pobłogosławiono 7 małżeństw, odbyły się 10 pogrzeby, 42 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej oraz 17 młodych przystąpiło do Sakramentu Bierzmowania. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!

2. Dziś kończy się okres Narodzenia Pańskiego, ale - tradycyjnie - do święta Matki Bożej Gromnicznej (2 II) będziemy śpiewać kolędy, a żłóbek Pana Jezusa pozostanie w kościele w głównej nawie budującego się kościoła.

3.Trwa kolęda. W tym tygodniu w piątek zakończenie wizyty duszpasterskiej. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej, w gablocie i będzie podawany w ogłoszeniach. Ponadto zostanie dostarczona korespondencja z folderem wizyty kolędowej wraz z deklaracją dobrowolnej ofiary systematycznej, którą proszę odciąć i przekazać kapłanowi podczas wizyty kolędowej. W czasie KOLĘDY będziemy zbierali DOBROWOLNE ofiary na budowę naszego kościoła parafialnego.

Od środy 2 stycznia do soboty 19 stycznia 2019 r., Msze św. z godz. 17.00 będą odprawiane o godz. 15.00. W tym okresie kolędowym, kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do soboty od 14.30 do 15.00.

4. Zapraszamy do lektury styczniowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Jego temat brzmi “Szukając jedności w Chrystusie” i jest poświęcony budowaniu jedności wśród chrześcijan. Można w nim znaleźć ciekawe materiały dotyczące Tygodnia Ekumenicznego, różnic między katolicyzmem a prawosławiem oraz osoby apostołki jedności Bł. Bolesławy Lament.

5. W piątek (18 I) rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: “ Dąż do sprawiedliwości”, a zakończy w piątek (25 I) w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

6. Msza Święta w intencji Ks. Biskupa Henryka Ciereszko, z okazji Jego imienin, będzie sprawowana w sobotę (19 I) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej.

Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.

7. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską od lat 15 na rekolekcje powołaniowe, które rozpoczną się w piątek (1 II) o godz. 16.00, a zakończą w niedzielę (3 II) około godz. 14.00.

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.