Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

2 Niedziela zwykła - 20 I 2019 r.

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: “Dąż do sprawiedliwości”.

2. Zakończyła się kolęda w naszej Parafii. BÓG ZAPŁAĆ! - za gościnność i ofiarność WSZYSTKIM PARAFIANOM, którzy przyjęli kapłanów w swoich domach i mieszkaniach. Dziękujemy za wszystkie ofiary złożone podczas kolędy oraz za wpłacone na konto parafialne.

Rodziny, których domy lub mieszkania zostały pominięte z różnych powodów, a które chcą przyjąć błogosławieństwo kolędowe, są proszone o kontakt osobisty, telefoniczny lub e-mailowy z Parafią w celu ustalenia terminu wizyty duszpasterskiej.

3. Zapraszamy do lektury styczniowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Jego temat brzmi “Szukając jedności w Chrystusie” i jest poświęcony budowaniu jedności wśród chrześcijan. Można w nim znaleźć ciekawe materiały dotyczące Tygodnia Ekumenicznego, różnic między katolicyzmem a prawosławiem oraz osoby apostołki jedności, Bł. Bolesławy Marii Lament.

4. W tym tygodniu:

Od poniedziałku (21 I) powraca porządek odprawiania Mszy św. w naszej kaplicy św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle. Msze św. będą odprawiane o godz. 17.00, a kancelaria czynna od 16.00 do 17.00;

  • w poniedziałek (21 I) wspomnienie św. Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy;
  • w czwartek (24 I) wspomnienie św. Franciszka Salezego, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • w piątek (25 I) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła i zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan;
  • w sobotę (26 I) wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa, Biskupów;
  • w niedzielę (27 I) przypada Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

5. Archidiecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne w Białymstoku zaprasza młodzież męską od lat 15 na rekolekcje powołaniowe, które rozpoczną się w piątek (1 II) o godz. 16.00, a zakończą w niedzielę (3 II) około godz. 14.00.

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.