Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

4 Niedziela zwykła - 3 II 2019 r.

1. Dziś 1-sza niedziela lutego: po Mszy św. o godz. 7.00  Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia. Dziś taca na Fundusz Remontowo-Budowlany Archidiecezji Białostockiej.

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek (5 II) wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy - na Mszy św. o godz.17.00 odbędzie się poświęcenie chleba i wody ku czci św. Agaty;
  • w środę (6 II) wspomnienie św. Pawła Miki i Towarzyszy, Męczenników;
  • pierwszy czwartek miesiąca (7 II) modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;
  • za tydzień (10 II) taca na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

3. CARITAS Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz na ulotkach.

4. Wspólnoty wiernych w naszym kraju podjęły inicjatywę ustanowienia w Polsce DNIA MODLITWY w intencji dzieci nienarodzonych. W ustalonym dniu zobowiązujemy się do uczestnictwa we Mszy Świętej w intencji wynagradzającej Bogu Wszechmogącemu za grzech dzieciobójstwa.

Wszystkich, którzy chcą stanąć w obronie życia zapraszamy, by poparli inicjatywę poprzez wpisanie się na listę imieniem i nazwiskiem, przy wyjściu z kościoła.

5. Zapraszamy do lektury lutowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Jego główny temat “Wyjść na spotkanie Pana” mówi o powołaniu do życia szczególnie poświęconego Bogu, np. w zakonie czy konsekrowanym dziewictwie. Poza tym można przeczytać: wywiad z biskupem Markiem Solarczykiem, który był na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, o obecności lekcji religii w szkole, aktualne dane statystyczne Kościoła Katolickiego w Polsce, w 100 rocznicę odzyskanie niepodległości Białegostoku - o wejściu wojsk polskich do stolicy naszego województwa, a także sylwetka pierwszego proboszcza Białegostoku w niepodległej Polsce.

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.