Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

5 Niedziela zwykła - 10 II 2019 r.

1. Dziś gościmy w naszym kościele profesora w Seminarium Duchownym w Białymstoku ks. Krzysztofa Łapińskiego, który głosi Słowo Boże i zbiera ofiary na potrzeby AWSD w Białymstoku.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (11 II) wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to 25. Światowy Dzień Chorego. Ludzi chorych i starszych, którzy mogą przybyć do kościoła, zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00. Będzie im udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych oraz specjalne błogosławieństwo.
  • w czwartek (14 II) święto św. Cyryla, Mnicha i Metodego, Biskupa, Patronów Europy.

3. CARITAS Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas, na plakacie na tablicy informacyjnej oraz na ulotkach.

4. W naszej Archidiecezji od 1 maja 2017 r. trwa Nieustanna Modlitwa Różańcowa w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie, ale są potrzebne osoby, które zechcą włączyć się w tę modlitwę. Trzeba tylko poświęcić jedną godzinę w miesiącu na tę modlitwę. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

5. Zapraszamy do lektury lutowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Jego główny temat “Wyjść na spotkanie Pana” mówi o powołaniu do życia szczególnie poświęconego Bogu, np. w zakonie czy konsekrowanym dziewictwie. Poza tym można przeczytać: wywiad z biskupem Markiem Solarczykiem, który był na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, o obecności lekcji religii w szkole, aktualne dane statystyczne Kościoła Katolickiego w Polsce, w 100 rocznicę odzyskanie niepodległości Białegostoku - o wejściu wojsk polskich do stolicy naszego województwa, a także sylwetka pierwszego proboszcza Białegostoku w niepodległej Polsce.

6. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia!

Duszpasterze.