Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

6 Niedziela zwykła - 17 II 2019 r.

1. W tym tygodniu:

  • w piątek (22 II) święto Katedry św. Piotra, Apostoła;
  • w sobotę (23 II) wspomnienie św. Polikarpa, Biskupa i Męczennika.

2. Spotkanie formacyjne zelatorów i zelatorek Kół Żywego Różańca Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę (23 II) o godz. 10.00 w sali przy Katedrze Białostockiej.

3. CARITAS Archidiecezji Białostockiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz Caritas Potrzebującym. Numer KRS można znaleźć na stronie internetowej białostockiej Caritas oraz na ulotkach.

4. W naszej Archidiecezji od 1 maja 2017 r. trwa Nieustanna Modlitwa Różańcowa w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie, ale są potrzebne osoby, które zechcą włączyć się w tę modlitwę. Trzeba tylko poświęcić jedną godzinę w miesiącu na tę modlitwę. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

5. Zespół Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 ogłasza nabór uczniów na rok szkolny 2019/20. Placówka zaprasza do Szkoły Podstawowej oraz 3. i 4.-letniego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Szkoły proponują ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowania w duchu katolickim na wysokim poziomie. Informacje szczegółowe na stronie internetowej: www.szkola-katolicka.pl .

6. Zapraszamy do lektury lutowego numeru “Dróg Miłosierdzia”. Jego główny temat “Wyjść na spotkanie Pana”, mówi o powołaniu do życia szczególnie poświęconego Bogu, np. w zakonie czy konsekrowanym dziewictwie. Poza tym można przeczytać: wywiad z biskupem Markiem Solarczykiem, który był na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, o obecności lekcji religii w szkole, aktualne dane statystyczne Kościoła Katolickiego w Polsce, w 100 rocznicę odzyskanie niepodległości Białegostoku - o wejściu wojsk polskich do stolicy naszego województwa, a także sylwetka pierwszego proboszcza Białegostoku w niepodległej Polsce.

7. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia!

Duszpasterze.