Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa w Hryniewiczach

| dodał:

Pierwsza Niedziela Wielkiego Postu -10 III 2019 r.

1.Caritas Archidiecezji Białostockiej wzorem lat ubiegłych przekazuje skarbonki Jałmużny Wielkopostnej. Ofiary będą przeznaczone na pomoc osobom chorym i starszym, także z naszej Parafii. Zachęcamy do tego dzieła szczególnie rodziców wraz z dziećmi. Skarbonki należy złożyć w czasie Triduum Paschalnego lub w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

2. W tym tygodniu:

  • w środę (13 III) szósta rocznica wyboru Ojca świętego, modlimy się za papieża Franciszka.

3. Nabożeństwa pasyjne w naszej kaplicy w czasie Wielkiego Postu:

  • DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 16.30 dla wszystkich;
  • GORZKIE ŻALE w soboty o 16.30 i niedziele o godz. 11.30. Zapraszamy!

4. DROGA KRZYŻOWA w poszczególnych częściach naszych parafii w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00.

  • Dziś (10 III) - HRYNIEWICZE.
  • II niedziela (17 III) - IGNATKI- -OSIEDLE.
  • III niedziela (24 III) - Os. przy ul. DUBOIS.
  • IV niedziela (31 III) - OSIEDLE KAWALERYJSKIE.

5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w 5 niedzielę W. Postu (7 IV) i będą trwały do wtorku (9 IV). Za udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny.

6. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer “Dróg Miłosierdzia”, a w nim: jak dobrze przeżyć Wielki Post i dobrą spowiedź; o pracy białostockich misjonarzy na Kubie i o pomocy Żydom udzielanej przez katolików w białostockim getcie.

7. Serdecznie dziękuję za dobrowolne ofiary na budowę kościoła systematycznie przekazywane  na tacę oraz na rachunek bankowy naszej Parafii i indywidualnie w gotówce. Również dziękuję wszystkim wolontariuszom i wolontariuszkom za prace porządkowe przy budowie kościoła, które były wykonane w sobotę. Dziękuję Paniom z KŻR w Ignatkach - Osiedle za regularne sprzątanie i dekorowanie kaplicy św. Jana Pawła II. Przy tej okazji zachęcam parafian do włączenia się do tego rodzaju prac. Specjalne podziękowanie składam Panu Michałowi Chodorowskiemu, który zamontował parapety w naszej kaplicy i ze swoją brygadą remontowo-budowlaną naprawili ogrodzenie i wywieźli złom z budowy na sprzedaż. Serdeczne Bóg Zapłać. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu!