Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

3 Niedziela Wielkiego Postu, 24 III 2019 r.

1. W tym tygodniu:

  • jutro (25 III) Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia. Msza św. o godz. 17:00. Przy wyjściu z kościoła można wziąć zobowiązanie do Adopcji Duchowej życia poczętego, polegające na modlitwie przez 9 m-cy za dziecko zagrożone aborcją. Wypełnione zobowiązanie można złożyć jutro przy figurze NMP.

2. Caritas Archidiecezji Białostockiej wzorem lat ubiegłych przekazuje skarbonki Jałmużny Wielkopostnej - dostępne przy wyjściu z kościoła. Skarbonki należy złożyć w czasie Triduum Paschalnego lub w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

Przy figurze NMP jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe potrzebującym rodzinom naszej parafii, oraz skarbona na zakup żywności na paczki wielkanocne. Wydanie paczek świątecznych odbędzie się przed świętami Wielkanocy.

3. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

  • DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 16.30 dla wszystkich;
  • GORZKIE ŻALE w soboty o 16:30 i w niedziele o godz. 11.30. Zapraszamy!

4. DROGA KRZYŻOWA w poszczególnych częściach naszych parafii w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15:00.

  • Dziś (24 III) - Osiedle przy ul. DUBOIS.
  • IV niedziela (31 III) - OSIEDLE KAWALERYJSKIE.

5. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się w 5 niedzielę W. Postu (7 IV) i potrwają do wtorku (9 IV). Za udział w Drodze Krzyżowej, Gorzkich Żalach i Rekolekcjach można uzyskać odpust zupełny.

6. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE Parlamentarzystów, Pracowników Administracji oraz Prawników odbędą się w dniach 31 marca, 1-2 kwietnia br. Msza św. codziennie o godz. 19.30 w starym kościele farnym w Białymstoku.

7. Serdecznie dziękujemy za dobrowolne ofiary na budowę kościoła przekazywane na tacę oraz na rachunek bankowy naszej Parafii i indywidualnie. Bóg zapłać.

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli

i owocnego czasu Wielkiego Postu!