Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

4 Niedziela Wielkiego Postu, 31 III 2019 r.

1. Dziś o godz. 15.00 Droga Krzyżowa ulicami na Osiedlu Kawaleryjskim. Rozpoczęcie od Krzyża Miłosierdzia, a Zakończenie w kaplicy Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny (ul. Zielna 16). Zapraszamy!

2. Także dziś o godz. 15.00 w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archi-

diecezji Białostockiej odbędzie się spotkanie z prof. Mirosławem Piotrowskim, posłem do Parlamentu Europejskiego, zatytułowane: “Widziane z Brukseli” - wartości chrześcijańskie w UE.

3. W tym tygodniu 1-szy czwartek (4 IV), 1-szy piątek (5 IV) i 1-sza sobota (6 IV) miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych w godz. porannych. Prosimy zgłaszać chorych do odwiedzin przed Wielkanocą.

4. Przy figurze NMP jest wystawiony kosz na świąteczne dary żywnościowe potrzebującym rodzinom naszej parafii, oraz skarbona na zakup żywności na paczki wielkanocne. Paczki będą wydawane w czwartek (11 IV) w godz. od 17.00 do 18.00. Caritas rozprowadza świece - paschałki, które mogą posłużyć do liturgii Wigilii Paschalnej oraz śniadania Wielkanocnego (10 zł./szt.).

5. Nabożeństwa pasyjne w naszym kościele w czasie Wielkiego Postu:

DROGA KRZYŻOWA w piątki o godz. 16.30 dla wszystkich;

GORZKIE ŻALE w soboty o g. 16:30 i w niedziele o godz. 11.30. Zapraszamy!

6. Rekolekcje Wielkopostne rozpoczną się za tydzień (7 IV) i potrwają do wtorku (9 IV). Msze św. z kazaniem rekolekcyjnym będą odprawione w niedzielę (7 IV) o godz. 7:00 i wyjątkowo o godz. 13:00. W poniedziałek i wtorek zapraszamy do udziału w kościele św. Stanisława BM. Rekolekcje poprowadzi O. Adam Kruczyński SVD, misjonarz z Ukrainy. Program Rekolekcji znajduje się na stronie parafii, na tablicy ogłoszeń przed kościołem. Módlmy się o dobry czas rekolekcji dla wszystkich.

7. Duszpasterstwo Kobiet Archidiecezji Białostockiej zaprasza na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która odbędzie się w sobotę (6 IV). Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Choroszczy.

8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia nowy numer “Dróg Miłosierdzia”.

9. W dniach 1 - 5 IV w godz. 9 - 15 na U w B i U M w Białymstoku odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Dawcą może być osoba w wieku 18 - 55 lat, minimum 50 kg wagi. Szczegóły na plakacie.

10. Serdecznie dziękujemy za dobrowolne ofiary na budowę kościoła przekazywane na tacę oraz na rachunek bankowy naszej Parafii i indywidualnie. Bóg zapłać.

11. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli i owocnego czasu Wielkiego Postu!

Duszpasterze.