Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

7 Niedziela Wielkanocna - 2 VI 2019 r. - Wniebowstąpienie Pana Jezusa

1. Dziś jest 1-sza niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia. Dziś jest  Święto Dziękczynienia. Dzisiaj zbieramy ofiary do puszki z przeznaczeniem na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Rozpoczęło się nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane jest codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św.  o 12:00.

3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Za udział w tej nowennie można uzyskać odpust zupełny.

4. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (3 VI) wspomnienie  św. Karola Lwangi i Towarzyszy; Jutro w godzinach od 10.00 do 13.30 w Auli im. Janusza Korczaka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Naukowa “(R)ewolucja Narzeczeństwa”. Wstęp wolny. Organizatorzy zapraszają!
  • w środę (5 VI) wspomnienie św. Bonifacego, Biskupa i Męczennika;
  • w sobotę (8 VI) wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
  • 1-szy czwartek miesiąca (6 VI) - dzień modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
  • 1-szy piątek miesiąca (7 VI) - kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych.
  • czuwanie modlitewne w Wigilię Zesłania Ducha Świętego (8 VI) rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 19.00 w Katedrze Białostockiej. Od godz. 20.30 do 22.30 modlitwa wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich na placu przed Katedrą.

5. W najbliższą niedzielę (9 VI) uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. W tym dniu przed kościołem będzie zbiórka do puszki na rzecz CARITAS Archidiecezji Białostockiej w ramach akcji “Kilometry dobra”.

6. W niedzielę (9 VI) nasza wspólnota parafialna organizuje FESTYN - po Mszy św. o godz. 12.00 przed kościołem w Ignatkach-Osiedle (kiełbaski grilowane, napoje, ciasta, kawa, herbata - warto zaplanować obiad z własnego koszyka).

7. Koncert Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI odbędzie się w niedzielę (9 VI) o godz. 20.30 przed Katedrą Białostocką. Wstęp wolny.

8. Ukazał się czerwcowy numer “Dróg Miłosierdzia”, poświęcony Eucharystii. Zachęcamy do nabycia przy wyjściu z kościoła.

9. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE