Aktualności

Ogłoszenia Duszpasterskie - Festyn Parafialny - Rodzinny

| dodał:

Niedziela Zesłania Ducha Świętego - 9 VI 2019 r.

1. Dziś za odmówienie hymnu “O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”, można uzyskać odpust zupełny.

* Dziś przed kościołem zbiórka do puszki na rzecz Caritas Archidiecezji Białostockiej w ramach akcji “Kilometry dobra”.

* Dziś również nasza wspólnota parafialna organizuje FESTYN - po Mszy św. o godz. 12.00 przed kościołem w Ignatkach-Osiedle (kiełbaski grilowane, napoje, ciasta, kawa, herbata - warto zaplanować obiad z własnego koszyka).

Program Festynu: 

13.00 - kiełbaski i ciasta, napoje - pod namiotem

13.30 - Koncert s. Julity  i tańce z udziałem dzieci - w kaplicy 

14.00 - Dmuchańce, gry i zabawy - parking za kościołem

17.00 - Zakończenie

7. Koncert Uwielbienia BOGU DŹWIĘKI odbędzie się w niedzielę (9 VI) o godz. 20.30 przed Katedrą Białostocką. Wstęp wolny.

2. Trwa nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odprawiane jest codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę przed Mszą św. o 12:00.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (10 VI) święto NMP Matki Kościoła. 
  • we wtorek (11 VI) wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;
  • w czwartek (13 VI) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
  • w piątek (14 VI) wspomnienie bł. Michała Kozala, Biskupa i Męczennika;

4. Za tydzień (16 VI) uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

W następną niedzielę przed kościołem zbiórka do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne w Białymstoku.

5. W dniach 21 - 23 czerwca 2019 r. (piątek,sobota, niedziela) jest organizowana Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Białostockie grupy wyruszą w piątek (21 VI) po Mszy św. o godz. 11.30 w Katedrze Białostockiej.

Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę (23 VI) uroczystą Eucharystią o godz. 17.00 pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Nasza parafia należy do grupy turkusowej z parafią odpowiedzialną św. Andrzeja Boboli w Białymstoku (przewodnik: Ks Mateusz Wasilewski).

6. Zachęcamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”, którego głównym tematem jest obecność BOGA w Eucharystii i Jej moc w naszym życiu. Z Eucharystią nierozerwalnie związane jest Kapłaństwo, a więc artykuły: “Po co są księża?” i “Kapłan - znak obecności Jezusa”, a także “Tylko powiedz o nich wszystkim”. Można także przeczytać kolejny artykuł z cyklu: “Kuba - kraj nadziei?”

7. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom  dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE