Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

11 Niedziela zwykła - Najświętszej Trójcy -16 VI 2019 r.

1. Dziś kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszki na KUL i Centrum Pastoralno-Katechetyczne.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (17 VI) wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
  • w środę (19 VI) o godz. 8.00 w kaplicy Sióstr (ul. Zielna 16) Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów.
  • w czwartek (20 VI) uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku według porządku niedzielnego (8.30, 10.00, 11.30 i 18.00), w Ignatkach-Osiedle o godz. 7.00 i 12.00, a w kaplicy Sióstr o godz. 7.30.

Procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy będzie po Mszy św. o godz. 18.00 wokół kościoła św. Stanisława B.M. Ponieważ w Ignatkach - Osiedle procesji nie będzie, dlatego prosimy, aby ołtarze przygotowali jeszcze w tym roku przy kościele sw. Stanisława BM. w Białymstoku mieszkańcy Ignatek-Osiedla, Hryniewicz, Nowego Miasta (domy) i Nowego Miasta (bloki).

Przez całą oktawę Bożego Ciała będą odprawiane Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i Procesja wokół kościoła św. Stanisława BM. w Białymstoku - codziennie po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy!

  • w piątek (14 VI) wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika.

3. W następną niedzielę (23 VI) w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku o godz. 11.30 Mszę Świętą Jubileuszową z okazji 60 rocznicy Święceń Kapłańskich odprawi Ks. Profesor Prałat Józef Grygotowicz. Czcigodnego Jubilata polecamy modlitwie Parafian.

4. W dniach 21 - 23 czerwca 2019 r. (piątek, sobota, niedziela) jest organizowana Piesza Pielgrzymka Różanostocka. Białostockie grupy wyruszą w piątek (21 VI) po Mszy św. o godz. 11.30 w Katedrze Białostockiej.

Pielgrzymka zakończy się w Różanymstoku w niedzielę (23 VI) uroczystą Eucharystią o godz. 17.00 pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Nasza parafia należy do grupy turkusowej z parafią odpowiedzialną św. Andrzeja Boboli w Białymstoku (przewodnik: Ks Mateusz Wasilewski).

5. 33 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 VII do 12 VIII br. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem: “Ku świętości w Miłosierdziu Pana - śladami Świadków Miłosierdzia”. Zapisy w Białymstoku od 22 do 29 VII w godz. 17 - 19 w Piwnicy Akademickiej przy białostockiej katedrze (ul. Kościelna 2).

6. Zachęcamy do lektury nowego numeru “Dróg Miłosierdzia”, którego głównym tematem jest obecność BOGA w Eucharystii i Jej moc w naszym życiu. Z Eucharystią nierozerwalnie związane jest Kapłaństwo, a więc artykuły: “Po co są księża?” i “Kapłan - znak obecności Jezusa”, a także “Tylko powiedz o nich wszystkim”. Można także przeczytać kolejny artykuł z cyklu: “Kuba - kraj nadziei?”

7. Życzymy wszystkim: Parafianom i Go- ściom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE