Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

12 Niedziela zwykła - 23 VI 2019 r.

1. Dziś jest Dzień Ojca. Zachęcamy do modlitwy w intencji ojców.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (24 VI) uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
  • w czwartek (27 VI) zakończenie oktawy Bożego Ciała. Błogosławieństwo dzieci oraz kwiatów i ziół (wianuszki) na Mszy św. o godz. 18.00 w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku.

Składamy serdeczne podziękowanie za przygotowanie przepięknych ołtarzy przy kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku na procesję Bożego Ciała mieszkańcom Hryniewicz, Ignatek-Osiedle i Nowego Miasta - BÓG ZAPŁAĆ!

  • w piątek (28 VI) uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu o godz. 10.00 w Katedrze Białostockiej uroczysta Msza Święta dla wszystkich Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy wspólnotę z naszej Parafii.
  • w sobotę (29 VI) uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu nasza Parafia obchodzi 5 rocznicę powstania. Msze św. w naszym kościele o godz. 12.00 i 17.00. W tym dniu taca na potrzeby Stolicy Apostolskiej (Świętopietrze).

3. 33 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 VII do 12 VIII b.r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem: “Ku świętości w Miłosierdziu Pana - śladami Świadków Miłosierdzia”. Zapisy w Białymstoku od 22 do 29 lipca w godz. 17.00 - 19.00 w Piwnicy Akademickiej przy białostockiej katedrze (ul. Kościelna 2).

4. 27. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach od 16 do 25 sierpnia 2019 r. pod hasłem: W mocy Ducha”. Zapisy na pielgrzymkę w dniach od 22 lipca do 6 sierpnia 2019 r. w godz. 16.00 do 19.00 w Parafii Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2 w Białymstoku.

5. W kościele sw. Stanisława BM. w Białymstoku planujemy utworzenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Został wykonany projekt przez Ks. Jakuba Budkiewicza, zatwierdzony przez Archidiecezjalną Komisję Sztuki Kościelnej. Otrzymaliśmy pozwolenie i błogosławieństwo Ks. Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy. Czekamy na rozpoczęcie prac, które pociągną pewne koszty. Dlatego tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca w kościele sw. Stanisława BM. w Białymstoku będzie zbiórka na ten cel. Można także wpłacać ofiary na konto parafialne. Bóg zapłać! - za wszelką ofiarność!

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: “Drogi Miłosierdzia”..

7. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE