Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

13 Niedziela zwykła - 30 VI 2019 r.

1. Dziś w przy wyjściu z kaplicy są zbierane podpisy przeciw planowanemu na 20 lipca 2019 r. w Białymstoku marszowi środowisk LGBT+. Zgodę na ten marsz wyraził prezydent miasta.

2. W tym tygodniu:

  • w środę (3 VII) święto św. Tomasza, Apostoła;
  • w sobotę (6 VII) wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy;
  • 1-szy czwartek miesiąca (4 VII) modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne;
  • 1-szy piątek miesiąca (5 VII) czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa. Kapłani odwiedzą chorych w godzinach porannych;
  • 1-sza sobota miesiąca (6 VII) czcimy Niepokalane Serce NMP.

W sobotę (6 VII) odbędzie się XXII Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu. Pielgrzymka rozpocznie się modlitwą przed Obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Katedrze o godz. 8.00. Około godziny 9.00 grupy z naszych parafii dołączą do pielgrzymki przy rondzie 10 Pułku Ułanów Litewskich. Zapraszamy na tę pielgrzymkę wszystkich chętnych, a zwłaszcza całe rodziny.

  • za tydzień (7 VII) 1-sza niedziela miesiąca - Po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia.Taca za tydzień będzie zbierana na potrzeby Archidiecezji Białostockiej, a przed kościołem będzie zbiórka do puszki na przeprowadzenie rekolekcji oazowych w Kenii i Tanzanii (Afryka). Rekolekcje zorganizowała i będzie je prowadzić grupa 6 młodych białostoczan z Ruchu Światło-Życie naszej Archidiecezji.

3. 33 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 30 VII do 12 VIII b.r. Pielgrzymka wyruszy pod hasłem: “Ku świętości w Miłosierdziu Pana - śladami Świadków Miłosierdzia”.

4. 27. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach od 16 do 25 sierpnia 2019 r. pod hasłem: W mocy Ducha”. Zapisy na pielgrzymkę w dniach od 22 lipca do 6 sierpnia 2019 r. w godz. 16.00 do 19.00 w parafii Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2 w Białymstoku.

5. W kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku planujemy utworzenie kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu. Został wykonany projekt przez naszego wikariusza Ks. Jakuba Budkiewicza, zatwierdzony przez Archidiecezjalną Komisję Sztuki Kościelnej. Otrzymaliśmy pozwolenie i błogosławieństwo Ks. Arcybiskupa Metropolity Tadeusza Wojdy. Czekamy na rozpoczęcie prac, które pociągną pewne koszty. Dlatego tacę w każdą drugą niedzielę miesiąca w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku będzie przeznaczona na ten cel. Można także wpłacać ofiary na konto parafialne. Prosimy także o zapisywanie się na listę osób, pragnących adorować Pana Jezusa chociaż jedną godzinę w tygodniu. Lista jest wyłożona w zakrystii w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku

6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest lipcowo-sierpniowy numer “Dróg Miłosierdzia” Podejmuje on zagadnienia - jak spędzić z Bogiem czas wakacji. Godne polecenia są artykuły: “Wiele świąt w jeden dzień”, Liturgia na wakacjach” czy “Od Pana Boga wakacji nie ma”.

7. Życzymy wszystkim Parafianom i Gościom dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE