Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

14 Niedziela zwykła - 7 VII 2019 r.

1. Dziś (7 VII) 1-sza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia. Dziś taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej, a w kaplicy przy wyjściu zbiórka do puszki na przeprowadzenie rekolekcji oazowych w Kenii i Tanzanii (Afryka).

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (8 VII) wspomnienie św. Jana z Dukli, Prezbitera;
  • w czwartek (11 VII) święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy;
  • w piątek (12 VII) wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika;
  • w sobotę (13 VII) wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta, Pustelników.

3. Rowerowa Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę odbędzie się w dniach 3 - 10 VIII br. Uczestnikiem rowerymki może być każdy, kto ukończył 12 rok życia i posiada sprawny technicznie rower. Rejestracja poprzez stronę internetową: rowerymka.pl.

4. 27. Ekumeniczna Piesza Pielgrzymka do Wilna przez Białoruś odbędzie się w dniach od 16 do 25 sierpnia 2019 r. pod hasłem: W mocy Ducha”. Zapisy na pielgrzymkę w dniach od 22 lipca do 6 sierpnia 2019 r. w godz. 16.00 do 19.00 w parafii Ducha Świętego przy ul. Sybiraków 2 w Białymstoku.

5. W zakrystii lub kancelarii można zapisać się do GRUPY ZŁOTEJ Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Mogą w niej uczestniczyć ci, którzy nie mogą pójść osobiście, a chcą mieć udział w owocach duchowych Pielgrzymki i wesprzeć pielgrzymów modlitwą i darem materialnym - na organizację i promocję Pielgrzymki.

6. Za tydzień (14 VII) taca w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku na realizację projektu kaplicy wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu. BÓG ZAPŁAĆ! za wpłaty na ten cel na konto parafialne.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest lipcowo-sierpniowy numer “Dróg Miłosierdzia”. Podejmuje on zagadnienia - jak spędzić z Bogiem czas wakacji. Godne polecenia są artykuły: “Wiele świąt w jeden dzień”, “Liturgia na wakacjach” czy “Od Pana Boga wakacji nie ma”.

8. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE