Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

15 Niedziela zwykła - 14 VII 2019 r.

1. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (15 VII) wspomnienie św. Bonawentury, Biskupa i Doktora Kościoła;
  • we wtorek (16 VII) wspomnienie NMP z Góry Karmel;

2. Decyzją Ks. Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego, 9-letnią posługę w Parafii pw. św. Stanisława BM. w Białymstoku kończy Ks. Karol Jabłoński i zostaje przeniesiony do parafii św. Antoniego w Sokółce. Dziękujemy Ks. Karolowi za piękną i długą posługę w naszych obu Parafiach i życzymy Bożego błogosławieństwa i zdrowia na nowej placówce w Sanktuarium Najświętszego Sakramentu w Sokółce. Pożegnanie ks. Karola odbędzie się w niedzielę (11 VIII) br. w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku. Do Parafii św. Stanisława BM. w Białymstoku przychodzi Ks. Adam Niemczynowicz z Parafii Ducha Świętego w Białymstoku.

3. PIKNIK Rodzinny pod honorowym patronatem Abpa Tadeusza Wojdy odbędzie się w sobotę (20 VII) o godz, 14.00 na dziedzińcu przed Pałacem Branickich w Białymstoku. W programie liczne atrakcje dla dzieci i rodziców. Piknik będzie okazją do zamanifestowania przywiązania do wartości rodzinnych. Organizatorem pikniku jest Marszałek Województwa Podlaskiego. Zapraszamy do uczestnictwa. WSTĘP WOLNY!

4. Rowerowa Pielgrzymka z Białegostoku na Jasną Górę odbędzie się w dniach 3 - 10 VIII br. Uczestnikiem rowerymki może być każdy, kto ukończył 12 rok życia i posiada sprawny technicznie rower. Rejestracja poprzez stronę internetową: rowerymka.pl.

5. W zakrystii lub kancelarii można zapisać się do GRUPY ZŁOTEJ Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Mogą w niej uczestniczyć ci, którzy nie mogą pójść osobiście, a chcą mieć udział w owocach duchowych Pielgrzymki i wesprzeć pielgrzymów modlitwą i darem materialnym - na organizację i promocję Pielgrzymki.

6. W niedzielę (21 VII) po wieczornej Mszy św. w kościele św. Stanisława BM. odbędzie się projekcja filmu OSTATNIE WEZWANIE. To film o przesłaniu Matki Bożej na dzisiejsze czasy. Podczas każdej Mszy św. krótkie świadectwo współorganizatora wydarzenia "Różaniec do Granic". Po projekcji filmu adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Przez całą niedzielę będzie można nabyć za dobrowolną ofiarą film „Ostatnie Wezwanie” i pozostałe filmy Lecha Dokowicza.

7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest lipcowo-sierpniowy numer “Dróg Miłosierdzia”. Podejmuje on zagadnienia - jak spędzić z Bogiem czas wakacji. Godne polecenia są artykuły: “Wiele świąt w jeden dzień”, “Liturgia na wakacjach” czy “Od Pana Boga wakacji nie ma”.

8. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! - DUSZPASTERZE