Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

3 Niedziela Adwentu - 14 XII 2014 r.

1. Dziś przy wyjściu z kościoła są zbierane ofiary do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie.

2. Dziś po każdej Mszy św. błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

3. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i na plebanii do Świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki będą przeznaczone na wynagrodzenie pana organisty.

4. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Są dwa rodzaje świec: małe (6 zł./szt.) i średnie (10 zł./szt.). Można ofiarować więcej, ponieważ całkowity dochód ze sprzedaży świec, jest przeznaczony na pomoc biednym dzieciom. Przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa, przez cały Adwent, jest ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich oraz skarbona. CARITAS parafialna prosi o produkty żywnościowe trwałe, z których można przygotować paczki świąteczne dla ubogich. Paczki świąteczne dla biednych będą rozdawane w czwartek (18 XII) w godz. 17.00 - 18.00.

5. Młodzież oazowa w przedsionku kościoła sprzedaje kartki świąteczne i sianko na stół wigilijny. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji oazowych.

6. Rekolekcje Adwentowe odbędą się w:

- piątek (19 XII) o godz. 18.00;

- sobotę (20 XII) o godz. 8.30, 10.00, 16.30 i 18.00;

- niedzielę (21 XII) - według porządku niedzielnego.

Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Wojciech Michniewicz, profesor AWSD w Białymstoku.

Prosimy o zaplanowanie udziału w rekolekcjach i spowiedź adwentową w piątek lub sobotę.

W następną niedzielę (21 XII) na zakończenie rekolekcji adwentowych, po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się WIECZÓR CHWAŁY.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza serdecznie wszystkie osoby samotne, potrzebujące, ubogie oraz rodziny wielodzietne na prawdziwą Wigilię w dniu 24 grudnia 2014 r. Wspólny posiłek, kolędowanie oraz modlitwa odbędą się w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3, o godz. 14.00. Wszystkie osoby, które przyjdą w dzień Wigilii na nasze wspólne świętowanie otrzymają ciepły posiłek na miejscu oraz żywność do domu, a na dzieci będą czekały paczki z słodkimi upominkami, które rozda św. Mikołaj.

8. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się od 11 stycznia do 8 lutego 2015 r. przez pięć kolejnych niedziel - Msza św. o godz. 12.45, a następnie konferencja. Dzień skupienia narzeczonych odbędzie się w niedzielę (15 II 2015 r.). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45, a następnie spotkanie. Zapisy na pierwszym spotkaniu!

9. Zapraszamy do lektury "Gościa Niedzielnego", w którym jest bardzo dużo ciekawych artykułów. Ukazał się grudniowy - świąteczny numer czasopisma "Drogi Miłosierdzia", w znacznej części poświęcony świętom Bożego Narodzenia. Zachęcamy do nabywania i życzymy miłej lektury!

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego czasu Adwentu!

Duszpasterze.