Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

16 Niedziela zwykła - 21 VII 2019 r.

1. Dziś (21 VII) po wieczornej Mszy św. w kościele św. Stanisława BM. w Białymstoku odbędzie się projekcja filmu OSTATNIE WEZWANIE. To film o przesłaniu Matki Bożej na dzisiejsze czasy. Współorganizatorem jest p. Bartosz Link, związany z wydarzeniem "Różaniec do Granic". Pan Bartosz podzieli się świadectwem w czasie każdej Mszy św. w dzisiejszym dniu. Po wieczornej projekcji filmu w kościele św. Stanisława MB., odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z aktem zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, Królowej Polski. Przez całą niedzielę można nabyć za dobrowolną ofiarą film „Ostatnie Wezwanie” i pozostałe filmy Lecha Dokowicza.

2. W tym tygodniu:

  • jutro (22 VII) święto św. Marii Magdaleny;
  • we wtorek (23 VII) święto św. Brygidy Szwedzkiej Patronki Europy;
  • w czwartek (25 VII) święto św. Jakuba Ap. i wspomnienie św. Krzysztofa. Z tej racji za tydzień w niedzielę (28 VII) po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów.

3. W zakrystii lub kancelarii można zapisać się do GRUPY ZŁOTEJ Białostockiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Mogą w niej uczestniczyć ci, którzy nie mogą pójść osobiście, a chcą mieć udział w owocach duchowych Pielgrzymki i wesprzeć pielgrzymów modlitwą i darem materialnym - na organizację i promocję Pielgrzymki.

4. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: jest lipcowo-sierpniowy numer “Dróg Miłosierdzia”. Podejmuje on zagadnienia - jak spędzić z Bogiem czas wakacji. Godne polecenia są artykuły: “Wiele świąt w jeden dzień”, “Liturgia na wakacjach” czy “Od Pana Boga wakacji nie ma”.

5. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom  dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! - DUSZPASTERZE