Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

18 Niedziela zwykła - 4 VIII 2019 r.

1. Dziś (7 VII) 1-sza niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia. Dzisiejsze ofiary na tacę są przeznaczone na Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku i Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. Trwa sierpień - miesiąc trzeźwości. Podejmijmy wyrzeczenie trzeźwości i abstynencji jako wynagrodzenie za grzechy alkoholizmu i wyraz troski o trzeźwość całego Narodu Polskiego.

3. W tym tygodniu:

 • w poniedziałek (5 VIII) wspomnienie Rocznicy Poświęcenia Rzymskiej Bazyliki Najświętszej Maryi Panny - Matki Bożej Śnieżnej;
 • we wtorek (6 VIII) święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. w porządku powszednim;
 • w czwartek (8 VIII) wspomnienie św. Dominika, Prezbitera;
 • w piątek (9 VIII) święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Europy;
 • w sobotę (10 VIII) święto św. Wawrzyńca, Diakona i Męczennika;

4. Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w wydarzeniach pomocnych w przeżyciu miesiąca trzeźwości i abstynencji. Są to:

 • IX Podlaska Biesiada Trzeźwości w dniach 3 - 4 sierpnia w parafii Matki Bożej Miłosierdzia w Wasilkowie;
 • Rekolekcje trzeźwościowe:
 • 9 - 11 sierpnia w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie;
 • 16 - 18 sierpnia w parafii św. Kazimierza w Białymstoku;
 • 23 - 25 sierpnia w parafii NMP Nie-ustającej Pomocy w Kozińcach; 
 • 25 - 27 sierpnia w parafii Opatrzności Bożej w Michałowie - połączone z dniem wspólnoty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (27 VIII) o godz. 18.00.

Ponadto w każdą 1-szą sobotę miesiąca w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku o godz. 18.00 organizowana jest modlitwa w intencji osób uzależnionych.

5. W dniu 1 sierpnia 2019 roku Parafia pw. Wszystkich Świętych w Białymstoku ul. Antoniuk Fabryczny 45, przekazała w darowiźnie dzwonnicę: żelazna konstrukcję wraz z dzwonem, mechanizmem napędowym i dwoma pilotami dla naszej Parafii. Składam serdeczne podziękowanie ks. kan. Grzegorzowi Kłoczko, proboszczowi Parafii Wszystkich Świętych w Białymstoku i wszystkim Parafiamom za wspaniałomyślny dar dla Parafii pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle. Składam również podziękowanie naszym parafianom, którzy zaangażowali się w przewiezienie dzwonnicy i jej montaż przy naszym kościele. Wśród nich szczególne Bóg zapłać składam Panu Janowi Sidor z Hryniewicz, Rafałowi i Tomaszowi Matulka z pracownikami oraz Łukaszowi Sajewskiemu z Ignatek - Osiedle. W przyszłości po wybudowaniu wieży naszego kościoła, nowe dzwony docelowo zostaną tam umieszczone. Tymczasem ofiarowany dzwon z 1936 roku ochrzczony jako Marcin, będzie dzwonił na chwałę Bożą w naszej Parafii ku czci św. Jana Pawła II.

Składam podziękowanie - Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła złożone na tace i przekazywane na rachunek bankowy naszej Parafii.

6. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE