Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

19 Niedziela zwykła - 11 VIII 2019 r.

1. Dziś (11 VIII) w Parafii św. Stanisława BM. w Białymstoku kończy swą 9 letnią posługę  ks. Karol Jabłoński, który od 2014 roku przez 5 lat  również posługiwał w Parafii pw. św. Jana Pawła II w Ignatkach - Osiedle. Ks. Karol w tym roku został skierowany do parafii św. Antoniego w Sokółce. Serdecznie dziękujemy księże Karolu za piękną pracę duszpasterską we wspólnotach naszych parafii: z młodzieżą i rodzinami; także za piękną posługę katechetyczną w szkole i w przygotowaniu dzieci i młodzieży do sakramentów. Życzymy również wielu łask Bożych na nowo podjęty trud służby kapłańskiej w nowym miejscu. Niech Pan Jezus Najwyższy Pasterz wspiera i prowadzi w służbie Bogu i Kościołowi, a Najświętsza Maryja Panna, Królowa Apostołów ma w swojej opiece. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu:

  • w środę (14 VIII) św. Maksymiliana Marii Kolbego, Kapłana i Męczennika. Jest to dzień modlitewnej pamięci o poległych w niemieckich i sowieckich obozach i więzieniach.
  • w czwartek (15 VIII) uroczystość Wniebowzięcia NMP, czyli Matki Bożej Zielnej. Porządek Mszy św. w naszym kościele niedzielny (7.00, 12.00 i dodatkowa o godz. 17.00). Na każdej Mszy św. będzie poświęcenie plonów i kwiatów. W kaplicy jest przygotowana puszka i będzie prowadzona zbiórka na archidiecezjalne Radio „i”.
  • w sobotę (17 VIII) wspomnienie św. Jacka, Kapłana.

3. Od września br. w naszym kościele wprowadzamy nowy porządek odprawiania Mszy św. W niedzielę i uroczystości będą Msze św. o godz. 7.00 - (przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP); 10.00 - (z udziałem dzieci); 12.00; 19.30; Codziennie o 7.00 i 17.00. Składam serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła złożone na tace i przekazywane na rachunek bankowy naszej parafii. Od września br. również wprowadzamy jedną tacę w miesiącu z przeznaczeniem na budowę kościoła - będzie to II niedziela miesiąca. Pozostałe tace będą przeznaczone na potrzeby bieżące naszej parafii oraz obowiązkowe fundusze diecezjalne i pozadiecezjalne.

5. Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Białostockiej zaprasza do udziału w wydarzeniach pomocnych w przeżyciu miesiąca trzeźwości i abstynencji. Są to rekolekcje trzeźwościowe w następujących terminach:

  • 16 - 18 sierpnia w parafii św. Kazimierza w Białymstoku;
  • 23 - 25 sierpnia w parafii NMP Nieustającej Pomocy w Kozińcach;
  • 25 - 27 sierpnia w parafii Opatrzności Bożej w Michałowie - połączone z dniem wspólnoty Krucjaty Wyzwolenia Człowieka (27 VIII) o godz. 18.00. Ponadto w każdą 1 - szą sobotę miesiąca w parafii Niepokalanego Serca Maryi w Białymstoku o godz. 18.00 organizowana jest modlitwa w intencji osób uzależnionych. Trwajmy także sami w abstynencji, szczególnie teraz w sierpniu, jako wynagrodzenie za grzechy alkoholizmu i wyraz troski o trzeźwość całego Narodu Polskiego.

6. W niedzielę (18 VIII) w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku, odbędą się uroczystości religijno-patriotyczne upamiętniające mieszkańców naszego miasta pomordowanych w wojnie polsko - bolszewickiej w 1920 roku. Z tej okazji godz. 18.00 w Sanktuarium odprawiona będzie Msza Święta w intencji poległych oraz za mieszkańców Białegostoku; zapraszamy wiernych naszego miasta oraz poczty sztandarowe instytucji, szkół, stowarzyszeń i zakładów pracy. O godz. 20.00 odbędzie się MODLITWA przy Krzyżu – Pomniku (ul. Gen. Maczka). Dojście do Pomnika we wspólnej procesji lub dojazd autobusem, który odjedzie o godz. 19.30 z przystanku przy świątyni. Po MODLITWIE autobus miejski przywiezie uczestników modlitwy na osiedle.

7. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE.