Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

22 Niedziela zwykła - 1 IX 2019 r. - nowy porządek odprawiania Mszy św. w Kościele w Ignatkach - Osiedle

1. Dziś (1 IX) przypada I-sza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia. Taca na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. Dziś także obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Modlimy się w intencji poległych w obronie Ojczyzny.

2. W tym tygodniu:

  • jutro (2 IX) Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego będzie odprawiona o godz. 7:00 w kościele w Ignatkach - Osiedle. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów;
  • we wtorek (3 IX) wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła;
  • I-szy czwartek (5 IX) modlimy się w intencji powołań kapłańskich i zakonnych;
  • I-szy piątek (6 IX) nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Kapłani w godzinach porannych odwiedzą chorych z Komunią Świętą;
  • I-sza sobota (7 IX) nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP;

3. 35. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Krypnie wyruszy w sobotę (7 IX) o godz. 7.00 sprzed Białostockiej Katedry, a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00 w Krypnie. Zapisy przyjmujemy po Mszach świętych w zakrystii - kancelarii.

4. Dnia (14 IX) w sobotę, we Włocławku odbędzie się całodzienne, narodowe czuwanie: „Polska pod Krzyżem”. Dzień ma charakter modlitwy wynagradzającej za liczne akty profanacji przeciw Bogu i Kościołowi. Diecezja włocławska oraz organizatorzy „Różańca do granic” zapraszają do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w intencji Kościoła, Ojczyzny i rodziny. Wyjazd autokarem z parafii o 5:00 rano. Zapisy przez internetową stronę parafialną lub u Ks. Jakuba. Koszt wyjazdu: 80 zł.

5. w piątek (6 IX) o godz. 10.00, spod Pomnika Katyńskiego przy Filharmonii, wyruszy XIX MIĘDZYNARODOWY MARSZ PAMIĘCI ZESŁAŃCÓW SYBIRU. Zapraszamy Sybiraków i ich rodziny, młodzież szkolną oraz wszystkich chętnych.

6. Ukazał się wrześniowy numer czasopisma „Drogi Miłosierdzia”. W nim rozmowa z Metropolitą, Arcybiskupem Tadeuszem Wojdą o bieżących wydarzeniach w diecezji, o obchodach 80. rocznicy II wojny światowej i o wychowaniu dzieci i młodzieży.

7. Od dzisiaj w naszym kościele wprowadzamy nowy porządek odprawiania Mszy św. W niedzielę i uroczystości będą Msze św. o godz. 7.00 - (przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP); 10.00 - (z udziałem dzieci); 12.00; 19.30; Codziennie o 7.00 i 17.00. 

8. Składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła złożone na tace i przekazywane na rachunek bankowy naszej parafii. Od września br. również wprowadzamy jedną tacę w miesiącu z przeznaczeniem na budowę kościoła - będzie to taca z II niedzieli miesiąca. W przyszłą niedzielę odbędzie się więc zbiórka ofiar na ten cel. Priorytetem jest wstawienie okien w naszym kościele.

9. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE