Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

26 Niedziela zwykła - 29 IX 2019 r.

1. Dzisiaj odbędzie się pierwsze spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów w naszym kosciele po Mszy o godz. 10:00. Za tydzień (6 X) przypada I-sza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (30 IX) wspomnienie św. Hieronima, Prezbitera i Doktora Kościoła;
  • we wtorek (1 X) wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Misji;

- we wtorek (1 X) rozpoczyna się nabożeństwo różańcowe: w naszym kościele codziennie o godz. 16.30, pół godziny przed wieczorną Mszą świętą. W niedzielę o godz. 19.00 również pół godziny przed Mszą św. ZAPRASZAMY!

- w środę (2 X) wspomnienie św. Aniołów Stróżów;

  • w piątek (4 X) wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; jest to 1-szy piątek miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 8.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 16.00 - 17.00.
  • w sobotę (5 X) wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej - Apostołki Miłosierdzia Bożego; jest to 1-sza sobota miesiąca.
  • w niedzielę (6 X) o godz. 11.00 w kolegiacie św. Antoniego w Sokółce zostanie odprawiona Msza św. w 11 rocznicę Wydarzenia Eucharystycznego pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy SAC.
  • w niedzielę (6 X) przed kościołem zbiórka do puszki na CARITAS parafii.

3. Msza św. inaugurująca w naszej Archidiecezji Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny odbędzie się w sobotę (5 X) o godz. 18.00 w Katedrze białostockiej pod przewodnictwem Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, Metropolity Białostockiego. Zapraszamy!

4. W sobotę (5 X) jest organizowana pielgrzymka KŻR do Matki Bożej Różanostockiej. Rozpoczęcie o godz. 10.00. W programie: Eucharystia, konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu. Wyjazd i zapisy w parafii św. Karola Boromeusza pod numerem tel. 664 780 079. Szczegóły na plakacie w gablocie.

5. Grupa modlitewna “Rycerze Jezusa” zaprasza na weekendowe rekolekcje dla mężczyzn. Odbędą się one w dniach od 11 (godz. 18.00 Eucharystia) do 13 X (ok. godz. 12.00 zakończenie) w Domu Rekolekcyjnym w Bogdankach. Temat rekolekcji: “Męska dojrzałość ucznia Chrystusa”. Wszelkie informacje na plakatach i ulotkach w przedsionku kościoła.

6. Caritas Archidiecezji Białostockiej dziękuje tym, którzy wzięli udział w akcji charytatywnej TORBA SAMARYTANKA, na rzecz ubogich i najbardziej potrzebujących seniorów z naszego miasta i Archidiecezji. Prosimy o dostarczenie toreb z darami do kościoła.

7. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE