Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

27 Niedziela zwykła - 6 X 2019 r.

1. Dzisiaj (6 X) przypada I-sza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia. Dziś przed kościołem zbiórka do puszki na CARITAS parafii.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (7 X) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej;

- nabożeństwo różańcowe: w naszym kościele codziennie o godz. 16.30, pół godziny przed wieczorną Mszą św. W niedzielę o godz. 19.00 również pół godziny przed Mszą św. ZAPRASZAMY!

  • w piątek (11 X) wspomnienie św. Jana XXIII, Papieża 
  • w sobotę (12 X) wspomnienie bł. Jana Beyzyma, Prezbitera.

3. Za tydzień (13 X) obchodzimy XIX Dzień Papieski pod hasłem: “WSTAŃCIE, CHODŹMY !”. W tym dniu przed kościołem będą zbierane ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA, wspierający zdolną młodzież z ubogich rodzin. Natomiast taca w przyszłą niedzielę (II niedziela miesiąca) będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła pw. św. Jana Pawła II.

4. Za dwa tygodnie w naszej świątyni rozpocznie się  Uroczystość 40-godzinnego Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu związane z dorocznym świętem Parafii i jej z głównym patronem  św. Jana Pawła II. Od 13 X codziennie będziemy odprawiać nowennę przed Odpustem. Trzydniowe obchody rozpoczną się w niedzielę 20 października i zakończą się we wtorek 22 października. Główna Uroczystość Parafialna na rozpoczęcie obchodów, połączona z poświeceniem pomnika nagrobnego z płytą upamiętniającą pierwszych fundatorów kościoła - dawnych właścicieli ziemskich Ignatek, odbędzie się w niedzielę 20 października 2019 roku o godzinie 12.00. Poświęcona będzie również tablica upamiętniająca 100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI UFUNDOWANA PRZEZ WDZIĘCZNYCH ZA DAR WOLNEJ OJCZYZNY MIESZKAŃCÓW GMINY JUCHNOWIEC KOŚCIELNY. Po Mszy św. "kremówki papieskie" przy budującym się kościele jako wyrób własny naszych parafianek. W związku z uroczystościami w naszej Parafii prosimy naszych parafian o pomoc w przygotowaniu kościoła i prace związane z uporządkowaniem otoczenia kościoła w dwie kolejne soboty 12 i 19 października od godz. 9.00 do 12.00.

5. Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny ogłoszony przez papieża Franciszka. W naszych modlitwach pamiętajmy o Misjach Kościoła.

6. Ukazał się październikowy numer “Dróg Miłosierdzia”. Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołanie każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii. Materiały przybliżają osoby i miejsca, w których pracują nasi misjonarze.Polecamy także relację z wyprawy śladami bł. ks. Michała Sopoćki po miejscach jego dzieciństwa i młodości na terenach dzisiejszej Białorusi i Litwy. Jeden z artykułów zabiera nas w podróż do Wierszyny - enklawy polskości na dalekiej Syberii. W tym październikowym numerze czasopisma jest również zaproszenie z programem obchodów na nasze święto parafialne i jest również fotografia budowanego kościoła. 

7. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom  życzymy dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE