Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

28 Niedziela zwykła - 13 X 2019 r. - w następną Niedzielę 40 - Godzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu i Odpust Parafialny

1. Dziś w II niedz. miesiąca - ofiary na tacę są zbierane na budowę naszego kościoła parafialnego. BÓG ZAPŁAĆ! - za ofiary na ten cel.

Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Fundusz Stypendialny DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (14 X) wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacogue, Dziewicy, Propagatorki Kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Dzień Edukacji Narodowej. Modlimy się za nauczycieli i wychowawców;
  • we wtorek (15 X) wspomnienie św. Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła;
  • w środę (16 X) wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej;
  • w czwartek (17 X) wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika;
  • w piątek (18 X) święto św. Łukasza, Ewangelisty - święto Pracowników Służby Zdrowia. W tym dniu o godz. 16.30 konferencja w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym, a o godz. 18.00 Msza św. w Katedrze w intencji Służby Zdrowia.
  • w sobotę (19 X) wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, Kapłana i Męczennika.

3. Trwa Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny ogłoszony przez papieża Franciszka. Za tydzień (20 X) Niedziela Misyjna. 

4. W przyszłą niedzielę w naszej świątyni rozpocznie się Uroczystość 40-godzinnego Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu związane z dorocznym świętem Parafii i jej  głównym patronem św. Janem Pawłem II. Od dziś 13 X codziennie w czasie nabożeństwa róańcowego będziemy odprawiać nowennę przed Odpustem. Trzydniowe obchody uroczystości rozpoczną się w niedzielę 20 października i zakończą się we wtorek 22 października. Porządek odprawiania Mszy św. w niedzielę 7.00, 10.00, 12.00, 19.30, a w poniedziałek i wtorek 7.00, 12.00, 17.00, 19.30. Główna Uroczystość Parafialna na rozpoczęcie obchodów, połączona z poświeceniem pomnika nagrobnego z płytą upamiętniającą pierwszych fundatorów kościoła - dawnych właścicieli ziemskich Ignatek, odbędzie się w niedzielę 20 października 2019 roku o godzinie 12.00. Poświęcona będzie również tablica upamiętniająca 100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI UFUNDOWANA PRZEZ WDZIĘCZNYCH ZA DAR WOLNEJ OJCZYZNY MIESZKAŃCÓW GMINY JUCHNOWIEC KOŚCIELNY. Po Mszy św. "kremówki papieskie" przy budującym się kościele jako wyrób własny naszych parafianek. W najbliższą sobotę 19 października od godz. 9.00 do 12.00, zapraszamy panie do prac porządkowych i dekoracji  kościoła i kaplicy. Dziękujemy - Bóg zapłać mężczyznom za prace porządkowe otoczenia przy naszym kościele i parkingu, które zostały wykonane we wczorajszym dniu.

5. Ukazał się październikowy numer “Dróg Miłosierdzia”. Jego głównym tematem jest praca misjonarzy oraz powołanie każdego chrześcijanina i miejsca, w których pracują nasi misjonarze. Polecamy także relację z wyprawy śladami bł. ks. Michała Sopoćki po miejscach jego dzieciństwa i młodości na terenach dzisiejszej Białorusi i Litwy. Jeden z artykułów zabiera nas w podróż do Wierszyny - enklawy polskości na dalekiej Syberii. W tym październikowym numerze czasopisma jest również zaproszenie z programem obchodów na nasze święto parafialne. Czasopismo "Drogi Miłosierdzia", dociera do wszystkich parafii Naszej Archidiecezji.  

6. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 3  listopada 2019 r.: o godz. 18.45 - część Różańca z WYPOMINKAMI, a o godz. 19.30 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

7. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE