Aktualności

Odpust Parafialny i 40 - godzinne Nabożeństwo Adoracji Najświętszego Sakramentu w Ignatkach - Osiedle dnia 20 - 21 - 22 X 2019 r.

| dodał:

29 Niedziela zwykła - 20 X 2019 r.

1. Dziś obchodzimy 93. Światowy Dzień Misyjny pod hasłem: “Ochrzczeni i posłani” - tradycyjnie w Niedzielę Misyjną ofiary na tacę są przeznaczone na MISJE.

2. W tym tygodniu:

- we wtorek - 22 X Uroczystość Świętego Jana Pawła II. Trzydniowe obchody uroczystości rozpoczną się dzisiaj 40 - godzinnym Nabożeństwem Adoracji Najświętszego Sakramentu i zakończą się we wtorek 22 października Odpustem Parafialnym. Słowo Boże podczas naszych Uroczystości Parafialnych głosi ks. Andrzej Horaczy, proboszcz Parafii pw. Niepokalanego Serca Maryi w Marianowie. Porządek odprawiania Mszy św. w niedzielę 7.00, 10.00, 12.00, 19.30, a w poniedziałek i wtorek 7.00, 12.00, 17.00, 19.30. Główna Uroczystość Parafialna na rozpoczęcie obchodów, połączona z poświeceniem pomnika nagrobnego z płytą upamiętniającą pierwszych fundatorów kościoła - dawnych właścicieli ziemskich Ignatek, odbędzie się dzisiaj o godzinie 12.00. Poświęcona będzie również tablica upamiętniająca 100 – LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI UFUNDOWANA PRZEZ WDZIĘCZNYCH ZA DAR WOLNEJ OJCZYZNY MIESZKAŃCÓW GMINY JUCHNOWIEC KOŚCIELNY. Po Mszy św. "kremówki papieskie" przy budującym się kościele jako wyrób własny naszych parafianek. Dochód z kiermaszu przeznaczony jest na budowę naszego kościoła.

3. W niedzielę (27 X) o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej będzie odprawiona Msza św. z okazji imienin Ks. Abpa Tadeusza Wojdy SAC, Metropolity Białostockiego. Zapraszamy do modlitwy w intencji Dostojnego Solenizanta.

4. W październikowym numerze “Dróg Miłosierdzia” wiele miejsca poświęcono MISJOM oraz powołaniu każdego chrześcijanina do głoszenia Ewangelii.

5. Tradycyjne modlitwy za zmarłych - WYPOMINKI - będą odprawiane w naszym kościele od 1 do 3 listopada 2019 r.: o godz. 18.45 - część Różańca z WYPOMINKAMI, a o godz. 19.30 Msza św. za zmarłych poleconych w WYPOMINKACH. Kartki do wpisania imion i nazwisk zmarłych są na stolikach przy wyjściu z kościoła.

6. Życzymy wszystkim: Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE 

program_odpustu_wraz_adoracja_najswietszego_sakramentu