Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

30 Niedziela zwykła - 27 X 2019 r.

1. W poniedziałek (28 X) święto św. Apostołów, Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. W modlitwie polecajmy Bogu Najdostojniejszego Solenizanta. Dziś o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej Msza św. w intencji Ks. Arcybiskupa. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 katecheza przed I Komunią Świętą.

2. W piątek (1 XI) obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w naszym kościele niedzielny (7.00, 10.00, 12.00 i 19.30). o godz. 18.45 WYPOMINKI za zmarłych, a o 19.30 Msza św. za zmarłych polecanych w WYPOMINKACH.

Nabożeństwo z WYPOMINKAMI będzie odprawiane od 1 do 3 listopada - o godz. 18.45 WYPOMINKI, a o godz. 19.30 Msza święta. Na WYPOMINKI przyjmujemy w zakrystii - kancelarii. Kartki na stolikach przy wyjściu z kościoła pod chórem i przy wyjściu z kaplicy. Jest to również I piątek miesiąca listopada. Kapłani odwiedzą chorych od godz. 8.00 do 9.30.

3. W sobotę (2 XI) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Jest to I sobota miesiąca. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 12.00, 17.00 i 19.30 - po tej ostatniej w tym dniu Mszy św. będzie procesja żałobna w naszym kościele z modlitwą za zmarłych przy 5 stacjach (zabieramy znicze) Zakończenie procesji przy pomniku nagrobnym przy kaplicy.

4. W następną niedzielę (3 XI) przybędzie do naszej Parafii przedstawiciel AWSD w Białymstoku, który zbierze ofiary na tacę na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

5. W październikowym numerze “Dróg Miłosierdzia” wiele miejsca poświęcono MISJOM. W tym październikowym egzemplarzu jest fotografia naszego kościoła i notatka o naszej Parafii. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

6. Dziękujemy Panu Bogu za wiele dobra duchowego i materialnego, które stało się naszym udziałem w ubiegłym tygodniu. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom i parafiankom, wolontariuszom oraz ofiarodawcom za pomoc finansową w przygotowaniu 40- godzinnego Nabożeństwa Adoracji Najświętszego Sakramentu i Odpustu Parafialnego, które odbyło się w dniach 20 - 22 października. Dochód z kiermaszu kremówek i ciast  na budowę kościoła wynosi 1370 zł. Ofiary złożone na tacę z trzech świątecznych dni z ubiegłego tygodnia wynoszą 4.593,-zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE