Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

31 Niedziela zwykła - 3 XI 2019 r.

1. Dziś w naszej parafii gościmy przedstawiciela AWSD w Białymstoku, alumna 1 roku Krystiana Prackiego, który wygłosi Słowo Boże przygotowane przez ks. Diakona i zbierze ofiary na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.

Dziś  przypada I-sza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia.

2. Jutro (4 XI) wspomnienie św. Karola Boromeusza, Biskupa.

3. Jutro o godz. 18.00 w Katedrze Białostockiej będzie odprawiona Msza Święta za zmarłych biskupów i kapłanów Archidiecezji Białostockiej.

4. W czwartek (7 XI) rozpoczyna się Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00).

5. W sobotę (9 XI) święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

6. W następną niedzielę (10 XI) przypada XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: “Sudan Południowy - Przemilczane Cierpienie”. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła  odbędzie się zbiórka do puszki na Kościół Prześladowany. Taca w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na budowę naszego kościoła.

7. Ukazał się listopadowy numer czasopisma “Drogi Miłosierdzia”. Jest on w dużej mierze poświęcony problematyce świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani. Jest również interesujący artykuł o naszym kościele i poświęceniu grobowca i tablic pamiątkowych upamiętniających dawnych właścicieli ziemskich Ignatek oraz tablicy pamiątkowej ufundowanej przez mieszkańców Gminy Juchnowiec Kościelny na  100 - lecie Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

8. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE