Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

32 Niedziela zwykła - 10 XI 2019 r. Święto Niepodległości - 11 XI 2019 r.

1. Dzisiaj w II niedzielę miesiąca ofiary na tacę są  przeznaczone na budowę naszego kościoła. Dziś przypada IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: “Sudan Południowy - Przemilczane Cierpienie”. Przy wyjściu z kaplicy i kościoła odbywa się zbiórka do puszki na Kościół Prześladowany. 

2. W Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Nasza parafia zaproszona jest do udziału w poniedziałek (11 XI), w święto Niepodległości Ojczyzny.

3. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (11 XI) wspomnienie św. Marcina z Tours, Biskupa; Jest to Święto Niepodległości. W naszym kościele  będzie niedzielny porządek Mszy św. tj. 7.00, 10.00, 12.00, 19.30.
  • we wtorek (12 XI) wspomnienie św. Jozafata, Bpa i M.
  • w środę (13 XI) wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polski;
  • w sobotę (16 XI) uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. Msza św. odpustowa w Katedrze o godz. 18.00 pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Kazanie wygłosi Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. ZAPRASZAMY!

4. Ukazał się listopadowy numer czasopisma “Drogi Miłosierdzia”. Jest on w dużej mierze poświęcony tematyce świętości, do której wszyscy jesteśmy powołani. Zapraszamy do lektury prasy katolickiej.

5. Składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła złożone na tace i przekazywane na rachunek bankowy naszej parafii. Od września br. wprowadziliśmy jedną tacę w miesiącu z przeznaczeniem na budowę kościoła - jest to taca z II niedzieli miesiąca. Priorytetem jest wstawienie okien w naszym kościele. W tym czasie prowadzone są prace instalacyjne ogrzewania głównego kościoła (kaplica św. Jana Pawła II jest ogrzewana). Zamówiony został system wyświetlania tekstów pieśni liturgicznych, który zostanie zainstalowany w kaplicy i w kościele. W przyszłym roku będą wznowione prace budowlane wieży naszego kościoła. W związku z budową wieży trzeba było zamówić dzwony, aby dokonać obliczeń wytrzymałościowych zaprojektowanej wieży. Będą 4 dzwony: ŚW. JAN PAWEŁ II WIELKI (580 kg.), BŁ. KS. ABP STEFAN KARD. WYSZYŃSKI PRYMAS TYSIĄCLECIA (420 kg.), ŚW. STANISŁAW BM. PATRON POLSKI (260 kg.), ŚW. ANTONI PADEWSKI (80 kg.). Na dzwon św. Antoniego Padewskiego jest już ofiarodawca. Poszukujemy indywidualnych ofiarodawców na dwa dzwony. Dzwon św. Jan Paweł II Wielki będzie ofiarą wszystkich Parafian i ofiarodawców budowy kościoła, który chcemy sfinansować za sprzedaż złomu. Hasło akcji: "Każda rodzina przekazuje złom na dzwon" (większe ilości złomu i ciężkie np. maszyny itd. po zgłoszeniu odbierzemy własnym transportem). 

6. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE