Aktualności

Ogłoszenia Parafialne na Święto Niepodległości - 11 XI 2019 r.

| dodał:

OGŁOSZENIA PARAFIALNE - IGNATKI – OSIEDLE - Święto Niepodległości - 11 XI 2019 r.

1. Dzisiaj Święto Niepodległości. W naszym kościele mamy niedzielny porządek Mszy św. tj. 7.00, 10.00, 12.00, 19.30.

2. W Bazylice Archikatedralnej w Białymstoku trwa Nowenna Opieki NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia (codziennie o godz. 18.00). Nasza parafia zaproszona jest do udziału dzisiaj w święto Niepodległości Ojczyzny.

3. W sobotę (16 XI) uroczystość NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia, Głównej Patronki Archidiecezji Białostockiej. Msza św. odpustowa w Katedrze o godz. 18.00 pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy, Metropolity Białostockiego. Kazanie wygłosi Abp Wacław Depo, Metropolita Częstochowski. JESTEŚMY ZAPROSZENI!

4. Składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła złożone na tace i przekazywane na rachunek bankowy naszej parafii. Kontynuowane są mniejsze prace budowlane. Priorytetem jest wstawienie okien w naszym kościele. W tym czasie prowadzone są prace instalacyjne ogrzewania głównego kościoła (kaplica św. Jana Pawła II jest ogrzewana). Zamówiony został system wyświetlania tekstów pieśni liturgicznych, który zostanie zainstalowany w kaplicy i w kościele. W przyszłym roku będą wznowione prace budowlane wieży naszego kościoła. W związku z budową wieży trzeba było zamówić dzwony, aby dokonać obliczeń wytrzymałościowych zaprojektowanej wieży. Będą 4 dzwony: ŚW. JAN PAWEŁ II WIELKI (580 kg.), BŁ. KS. ABP STEFAN KARD. WYSZYŃSKI PRYMAS TYSIĄCLECIA (420 kg.), ŚW. STANISŁAW BM. PATRON POLSKI (260 kg.), ŚW. ANTONI PADEWSKI (80 kg.). Na dzwon ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO jest już ofiarodawca. Poszukujemy indywidualnych ofiarodawców na dwa kolejne dzwony. Natomiast dzwon ŚW. JAN PAWEŁ II WIELKI będzie ofiarą wszystkich Parafian i ofiarodawców budowy kościoła, który chcemy sfinansować ze sprzedaży złomu. Hasło tej akcji brzmi: "Każda rodzina przekazuje złom na dzwon" (większe ilości złomu i ciężkie elementy np. maszyny itd. po zgłoszeniu odbierzemy własnym transportem). Mniejsze ilości złomu można przywozić na monitorowany otwarty parking kościelny na którym będzie już w tym tygodniu ustawiony kontener.

5. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom – dobrego świętowania w gronie rodzinnym Święta Niepodległości Naszej Ojczyzny. DUSZPASTERZE