Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

4 Niedziela Adwentu - 21 XII 2014 r. - WIECZÓR CHWAŁY

1. Dziś po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 odbędzie się WIECZÓR CHWAŁY.      

2. W środę (24 XII) Wigilia Bożego Narodzenia. Msze św. w naszym kościele o godz. 6.30 i 15.00.

Zachęcamy do religijnego przeżywania Wigilii w naszych domach. Wigilię zaczynamy od odczytania fragmentu Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa i wspólnej modlitwy, dzielimy się opłatkiem, składamy życzenia, śpiewamy kolędy oraz spożywamy uroczystą wieczerzę, składającą się z postnych potraw.

3. Pasterka, tradycyjnie, zostanie odprawiona o północy z 24/25 grudnia. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. Pasterka w kaplicy Sióstr Misjonarek będzie odprawiona o godz. 22.00. Taca również na Fundusz Obrony Życia.

4. Msze św. w 1-szy dzień Świąt (25 XII) będą odprawiane według porządku niedzielnego, oprócz Mszy o godz. 7.30, a więc o 8.30, 10.00, 11.30, 12.45 i 18.00. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 8.30.

Msze św. w 2-gi dzień Świąt (26 XII) według porządku niedzielnego. Msza św. w kaplicy Sióstr o godz. 7.30. W tym dniu obchodzimy święto św. Szczepana, Diakona, Pierwszego Męczennika. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL i Centrum Formacji Pastoralno-Katechetycznej w Białymstoku.

5. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii i na plebanii. Ofiary złożone za opłatki - na wynagrodzenie pana organisty.

6. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. CARITAS parafialna przygotowała na Święta 21 paczek rodzinnych i 16 paczek dla dzieci, które zostały rozdane potrzebującym. Składamy serdeczne podziękowania Wszystkim, którzy dostarczyli tak wiele różnych produktów na paczki i złożyli ofiary do skarbony na ten cel.

7. Młodzież oazowa w przedsionku kościoła sprzedaje kartki świąteczne, ozdobne choinki i sianko na stół wigilijny. Dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie letnich rekolekcji oazowych.

8. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzimy przez 8 dni. Zachęcamy do udziału w Mszach św. oktawy Bożego Narodzenia.

9. W sobotę (27 XII) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Błogosławieństwo wina na Mszy św. o godz. 18.00.

10. W następną niedzielę (28 XII) święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to patronalne święto Sióstr Misjonarek Świętej Rodziny, które mają kaplicę, dom zakonny oraz prowadzą przedszkole na terenie naszej parafii, przy ul. Zielnej 16.

7. Caritas Archidiecezji Białostockiej zaprasza serdecznie wszystkie osoby samotne, potrzebujące, ubogie oraz rodziny wielodzietne na prawdziwą Wigilię w dniu 24 grudnia 2014 r. Wspólny posiłek, kolędowanie oraz modlitwa odbędą się w budynku Szkoły Katolickiej przy ul. Kościelnej 3, o godz. 14.00. Wszystkie osoby, które przyjdą w dzień Wigilii na nasze wspólne świętowanie otrzymają ciepły posiłek na miejscu oraz żywność do domu, a na dzieci będą czekały paczki z słodkimi upominkami, które rozda św. Mikołaj.

8. Katechezy przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się od 11 stycznia do 8 lutego 2015 r. przez pięć kolejnych niedziel - Msza św. o godz. 12.45, a następnie konferencja. Dzień skupienia narzeczonych odbędzie się w niedzielę (15 II 2015 r.). Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 12.45, a następnie spotkanie. Zapisy na pierwszym spotkaniu!

9. Zachęcamy do nabywania świątecznego numeru, o podwójnej objętości, "Gościa Niedzielnego" w cenie 7 zł. za egzemplarz, a nim między innymi:

- dodatek specjalny - z modlitwą przy wigilijnym stole i śpiewnikiem kolęd;

- dlaczego Pan Jezus przyszedł na świat w Imperium Rzymskim? - odpowiada wybitny biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski;

- dzisiaj w Betlejem - jak żyje się w mieście narodzin Jezusa.

W "Małym Gościu Niedzielnym" :

- prawdziwe gęsie pióro do zapisania najważniejszych wydarzeń swojego życia;

- opowieść wigilijna o trzech królach, trzech siostrach, pasterzach i szpiegach, którzy szukali żłóbka. Zachęcamy do nabywania i życzymy miłej lektury!

10. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Duszpasterze.