Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

34 Niedziela zwykła - 24 XI 2019 - Jezusa Króla Wszechświata

1. Dziś po Mszy św. o godz. 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia. Za pobożne odmówienie aktu poświęcenia można uzyskać odpust zupełny.

2. W tym tygodniu:

  • w sobotę (30 XI) święto św. Andrzeja, Apostoła.

3. Diecezjalna Diakonia Wyzwolenia Ruchu “Światło-Życie” zaprasza do modlitwy z okazji obchodów 40-lecia Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Modlitwa odbędzie w piątek (29 XI) o godz. 18.00 Msza św., w kościele św. Stanisława BM., a następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i uwielbienie Pana Jezusa. Serdecznie zapraszamy wszystkich!

4. W następną niedzielę (1 XII) rozpoczyna się ADWENT - czas religijnego i radosnego oczekiwania na przyjście PANA JEZUSA. RORATY będą odprawiane w środy i soboty o godz. 17.00 oraz w niedziele z udziałem dzieci i młodzieży o godz. 10.00.

5. W 1-szą niedzielę Adwentu na Mszy św. o godz. 10.00 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, które można nabywać w zakrystii - kancelarii do świąt Bożego Narodzenia. Ofiary złożone za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki.

6. Od przyszłej niedzieli CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W kaplicy będzie ustawiony kosz na dary żywnościowe dla ubogich i skarbona na ten cel.

7. Rekolekcje Adwentowe nauczycieli i wychowawców odbędą się w dniach 1- 3 XII o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi Ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy.

8. Trwa akcja zbiórki złomu na dzwon ŚW. JANA PAWEŁA II WIELKIEGO, który będzie ofiarą wszystkich Parafian i ofiarodawców budowy kościoła, który chcemy sfinansować ze sprzedaży złomu. Hasło akcji "Każda rodzina przekazuje złom na dzwon". Większe ilości złomu i ciężkie elementy np. maszyny itd. po zgłoszeniu odbierzemy własnym transportem. Mniejsze ilości złomu prosimy przywozić własnym transportem na otwarty parking kościelny na którym jest ustawiony kontener. 

9. Staraniem  Pani Marzeny, naszej organistki - Parafia jest w posiadaniu profesjonalnego instrumentu - organy elektroniczne 50 głosów (2 x 25 - głosy barokowe i romantyczne), Viscount; dwa manuały i pedał nożny oraz dzwonki. Na tym instrumencie można  organizować koncerty. Koszt organów wynosi 5 tys. zł. Poszukujemy ofiarodawcę na sfinansowanie tego zakupu. 

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! DUSZPASTERZE.