Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

Marana tha! - Przyjdź, Panie Jezu. (por. Ap 22,20c)

1 Niedziela Adwentu - 1 XII 2019.

1. Dziś rozpoczyna się ADWENT - czas radosnego i religijnego oczekiwania na przyjście PANA JEZUSA. Rozpoczyna się też nowy rok duszpasterski pod hasłem: EUCHARYSTIA DAJE ŻYCIE - WIELKA TAJEMNICA WIARY. RORATY będą odprawiane w środy i soboty o godz. 17.00. Dzieci i młodzież zapraszamy z lampionami na Msze św. w niedziele o godz. 10.00. W dniu dzisiejszym ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby Archidiecezji Białostockiej. W następną tj. II niedzielę miesiąca taca będzie przeznaczona na budowę naszego kościoła.

2. W tym tygodniu:

  • we wtorek (3 XII) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, Prezbitera;
  • w środę (4 XII) wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, Prezbitera i Doktora Kościoła i św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy - Patronki górników;
  • w piątek (6 XII) wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa, słynącego z wielkich dzieł miłosierdzia - na jego pamiątkę jest zwyczaj obdarowywania dzieci w tym dniu prezentami.
  • w sobotę (7 XII) wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • 1-szy czwartek (5 XII), 1 - szy piątek (6 XII) i 1 - sza sobota (7 XII). Kapłani w 1 - piątek odwiedzą chorych w godzinach porannych (od godz. 8.00).  Dzisiaj (1 XII) przypada I-sza niedziela miesiąca po Mszy św. o godz. 7.00 Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 Różaniec KŻR ze Śródlesia.
  • w 2 niedzielę Adwentu (8 XII) uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - jest to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie (ofiary do puszki). 

3. Od dziś można nabywać poświęcone opłatki wigilijne w zakrystii - kancelarii. Ofiary złożone za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki.

4. Od dziś CARITAS  rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże (15 zł.) i małe (8 zł.). W kaplicy św. Jana Pawła II jest ustawiony kosz na dary żywnościowe dla ubogich i skarbonka na ten cel.

5. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii odbędą się w dniach 22 i 23 grudnia. Rozpoczęcie w 4 niedzielę Adwentu. W poniedziałek 23 grudnia - dzień spowiedzi. Rekolekcje będzie prowadził o. Henryk Ślusarczyk, SVD, misjonarz.

6. Rekolekcje Adwentowe nauczycieli i wychowawców odbędą się w dniach 1- 3 XII o godz. 18.00 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Białymstoku. Rekolekcje poprowadzi Ks. Stanisław Gancarek z Częstochowy.

7. Rekolekcje Adwentowe parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach: 8 - 9 - 10 XII 2019 r. o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcjonista: O. Krzysztof Pałys, OP.

8. Ukazał się grudniowy numer “Dróg Miłosierdzia”, a w nim: jak dobrze przeżyć Adwent i Boże Narodzenie.

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.