Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

2 Niedziela Adwentu - 8 XII 2019. Niepokalane Poczęcie NMP.

1. Dziś - zgodnie z objawieniem Matki Bożej - jest GODZINA ŁASKI dla świata (od 12.00 do 13.00), dlatego po Mszy św. o godz. 12.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. ZAPRASZAMY!

Dziś jest dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego przy wyjściu są zbierane ofiary do puszki na ten cel. Dziś w drugą niedzielę miesiąca, ofiary na tacę są zbierane na budowę naszego kościoła.

2. W tym tygodniu:

  • w poniedziałek (9 XII) wspomnienie św. Jana Diego z Meksyku;
  • we wtorek (10 XII) wspomnienie NMP Loretańskiej;
  • w środę (11 XII) wspomnienie św. Damazego, Papieża;
  • w czwartek (12 XII) wspomnienie NMP z Guadalupe w Meksyku;
  • w piątek (13 XII) wspomnienie św. Łucji, Dziewicy i Męczennicy;
  • w sobotę (14 XII) wspomnienie św. Jana od Krzyża, Prezbitera i Doktora Kościoła.

3. Koncert uwielbienia pt. “Ześlij wiatr” w wykonaniu S. Julity Zawadzkiej, MSF odbędzie się w czwartek (12 XII) o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo - Konferencyjnym w Białymstoku (ul. Kościelna 1A).

4. W 3 niedzielę Adwentu (15 XII) w kaplicy św. Jana Pawła II po każdej Mszy św. będzie błogosławienie matek oczekujących potomstwa.

5. Można nabywać poświęcone opłatki wigilijne w zakrystii - kancelarii. Ofiary złożone za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki.

6. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże (15 zł.) i małe (8 zł.). W kaplicy św. Jana Pawła II jest ustawiony kosz na dary żywnościowe dla ubogich i skarbonka na ten cel.

7. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii odbędą się w dniach 22 i 23 grudnia. Rozpoczęcie w 4 niedzielę Adwentu. W poniedziałek 23 grudnia - dzień spowiedzi. Rekolekcje będzie prowadził o. Henryk Ślusarczyk, misjonarz SVD.

8. Rekolekcje Adwentowe parlamentarzystów, pracowników administracji rządowej i samorządowej oraz prawników odbędą się w dniach: 8 - 9 - 10 XII 2019 r. o godz. 19.30 w Starym Kościele Farnym w Białymstoku. Rekolekcjonista: O. Krzysztof Pałys, OP.

9. Ukazał się grudniowy - świąteczny numer “Dróg Miłosierdzia”, a w nim: jak dobrze przeżyć Adwent i Boże Narodzenie. 

10. Składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła złożone na tace i przekazywane na rachunek bankowy naszej parafii. Przypominany o tym, że środki pieniężne wpłacone na rachunek Parafii, w rozliczeniu rocznym wobec Urzędu Skarbowego mogą być odliczane od dochodu 6% osób fizycznych i 10% od osób prawnych. Priorytetem prac budowlanych w kościele jest wstawienie okien. W ostatnim czasie zainstalowany został tymczasowy system ogrzewania kościoła. W przyszłości będzie ogrzewanie podłogowe. Kaplica św. Jana Pawła II ma już taki system ogrzewania. Zainstalowany jest system wyświetlania tekstów pieśni liturgicznych w kościele i kaplicy. Zakupiliśmy organy. W ubiegłym tygodniu zakupiliśmy dębinę na ołtarze do naszego kościoła. W najbliższą sobotę (14 XII od godz. 9.00) prosimy o pracę w ramach wolontariatu na rzecz naszej Parafii przy korowaniu desek dębowych i ułożeniu ich pod zadaszeniem. Część tych prac została wykonana w dniu wczorajszym. Osobom pracującym serdecznie dziękuję - Bóg zapłać. Trwa również akcja "Każda rodzina przekazuje złom na DZWON ŚW JANA PAWŁA II WIELKIEGO". Na parkingu parafialnym jest ustawiony kontener na ten cel.

11. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.