Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

3 Niedziela Adwentu - 15 XII 2019 r.

1. Dziś po każdej Mszy św. w kaplicy św. Jana Pawła II błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.

2. Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii odbędą się w dniach 22 i 23 grudnia. Rozpoczęcie w przyszłą niedzielę zgodnie z porządkiem odprawiania Mszy św. niedzielnym o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 19.30. W poniedziałek 23 grudnia - dzień spowiedzi - porządek Mszy św. z naukami: o godz. 7.00, 12, 17.00, 19.30. Rekolekcje będzie prowadził o. Henryk Ślusarczyk, misjonarz SVD.

3. Można nabywać poświęcone opłatki wigilijne w zakrystii - kancelarii. Ofiary złożone za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki.

4. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże (15 zł.) i małe (8 zł.). W kaplicy św. Jana Pawła II jest ustawiony kosz na dary żywnościowe dla ubogich i skarbonka na ten cel.

5. Alumni III roku naszego Seminarium zapraszają na spektakl pt. “Brat naszego Boga” na podstawie dramatu Karola Wojtyły. Terminy przedstawień: do 19 XII o godz. 19.00 w gmachu AWSD, ul. Warszawska 46. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie w przedsionku kościoła.

6. Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin przypadają w środę (18 XII), piątek (20 XII) i sobotę (21 XII).

7. Akademickie Rekolekcje Adwentowe odbędą się w dniach 15 - 17 XII w kościele NMP Matki Kościoła o godz. 19.30. Spotkanie opłatkowe środowiska akademickiego odbędzie się w środę (18 XII) o godz. 19.00 w Aula Magna Pałacu Branickich.

8. W grudniowym numerze “Dróg Miłosierdzia”, między innymi: jak dobrze przeżyć Adwent i Boże Narodzenie. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

9. Wczoraj  na rzecz naszej Parafii przy korowaniu desek dębowych i ułożeniu ich pod zadaszeniem pracowali nasi parafianie w przeważającej większości najbliżsi mieszkańcy kościoła. Z prac do wykonania pozostały jeszcze zbudowanie konstrukcji dodatkowego zadaszenia na  dębinę oraz osadzenie w stojakach przywiezionych choinek do naszego kościoła i kaplicy oraz dekoracja żłóbka. Te prace trzeba wykonać w tym tygodniu jeszcze przed świętami. Zapraszamy do tych prac na rzecz naszej Parafii. Osobom, które pracowały serdecznie dziękujemy - Bóg zapłać. 

10. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.