Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Rekolekcje Adwentowe 22 i 23 XII 2019 r.

| dodał:

4 Niedziela Adwentu - 22 XII 2019 r. - Trwają Rekolekcje Adwentowe i dzień spowiedzi w poniedziałek 23 grudnia br.

1. Trwają Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii. Słowo Boże głosi o. Henryk Ślusarczyk, SVD misjonarz, którego serdecznie witamy! Dzisiaj Msze św. o 7.00, 10.00, 12.00, 19.30. Jutro (23 XII) dzień spowiedzi - Msze św. z naukami rekolekcyjnymi o 7.00, 12.00, 17.00, 19.30.

2. We wtorek (24 XII) Wigilia Bożego Narodzenia. Tradycyjnie jest to dzień postny - nie spożywamy potraw mięsnych. Wieczerzę wigilijną zaczynamy od modlitwy i odczytania Ewangelii o Narodzeniu Pańskim, następnie łamiemy się opłatkiem i składamy życzenia.

3. Poświęcone opłatki wigilijne można nabywać w zakrystii. Ofiary złożone za opłatki są przeznaczone na wynagrodzenie Pani Organistki.

4. PASTERKA w naszym kościele o 22.00. Taca z Pasterki na Fundusz Obrony Życia. Msze św. w I-szy (25 XII) i 2-gi (26 XII) dzień Świąt o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 19.30. W 2 - gi dzień  Świąt obchodzimy święto św. Szczepana, Diakona i 1 - go Męczennika. Taca na CP-K i KUL. Uroczystość Narodzenia Pańskiego obchodzi się przez 8 dni (oktawa)

5. W tym tygodniu ponadto:

  • w piątek (27 XII) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty - poświęcenie wina o godz. 7.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę (28 XII) święto św. Młodzianków, Męczenników.

6. W następną niedzielę (29 XII) święto Św. Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA.

7. KOLĘDĘ, czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy od 2 stycznia i zakończymy 18 stycznia 2020 r. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, na tablicy ogłoszeń oraz będzie przypominany w ogłoszeniach parafialnych w czasie Mszy św. Podczas kolędy będziemy zbierać DOBROWOLNE ofiary na budowę naszego kościoła parafialnego. W roku 2020 planujemy wstawienie okien i budowę wieży kościelnej.

8. CARITAS rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom: duże (15 zł.) i małe (8 zł.). Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli dary na paczki świąteczne dla biednych oraz złożyli ofiary na ten cel do skarbony. BÓG ZAPŁAĆ! - Paniom z Parafialnego Zespołu CARITAS, które przez cały rok bezinteresownie pomagają potrzebującym.

9. Życzymy wszystkim - Parafianom i Gościom - dobrego przeżycia rekolekcji adwentowych oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.