Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - Pasterka w Ignatkach - Osiedle o godz. 22.00 - Uroczystość Bożego Narodzenia

| dodał:

Z wdzięcznością Panu Bogu i ludziom za budowę kościoła pw. św. Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy na Pasterkę 24.12.2019 roku o godz. 22.00 w Ignatkach - Osiedle.

1. Msze św. w 1-szy i 2-gi (25 XII i 26 XII) dzień Świąt Bożego Narodzenia będą odprawiane według porządku niedzielnego tj. o godz. 7.00, 10.00, 12.00, 19.30. W 2-gi dzień obchodzimy święto św. Szczepana, Diakona i 1-go Męczennika. W tym dniu ofiary na tace złożymy na potrzeby CFPK w Białymstoku i KUL.

2. W tym tygodniu ponadto:

  • w piątek (27 XII) święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty - poświęcenie wina o godz. 7.00 i 17.00. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • w sobotę (28 XII) święto św. Młodzianków, Męczenników.

3. W następną niedzielę (29 XII) święto Św. Rodziny: JEZUSA, MARYI i JÓZEFA. Po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się koncert Chóru TOTUS TUUS z Par. NMP Królowej Rodzin z Osiedla Bacieczki w Białymstoku.

4. KOLĘDĘ, czyli wizytę duszpasterską rozpoczniemy od 2 stycznia i zakończymy 18 stycznia 2020 r. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, na tablicy ogłoszeń oraz będzie przypominany w ogłoszeniach parafialnych w czasie Mszy św. W dniach 2 – 3 – 4 stycznia 2020 roku odwiedzimy naszych Parafian w Hryniewiczach. Podczas kolędy będziemy zbierać DOBROWOLNE ofiary na budowę naszego kościoła parafialnego.

5. Składamy serdeczne podziękowanie - Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła złożone na tace i przekazywane na rachunek bankowy naszej parafii. Przypominany o tym, że środki pieniężne wpłacone na rachunek Parafii, w rozliczeniu rocznym wobec Urzędu Skarbowego mogą być odliczane od dochodu 6% osób fizycznych i 10% od osób prawnych. Priorytetem prac budowlanych w przyszłym roku w naszym kościele jest wstawienie okien i budowa wieży kościoła. W ostatnim czasie zainstalowany został tymczasowy system ogrzewania kościoła. W przyszłości będzie ogrzewanie podłogowe. Kaplica św. Jana Pawła II ma już ogrzewanie podłogowe. Zainstalowany jest system wyświetlania tekstów pieśni liturgicznych w kościele i kaplicy. Zakupiliśmy organy. W przyszłym roku będą wstawione okna w kościele i wznowione będą prace budowlane wieży naszego kościoła. W związku z budową wieży trzeba było zamówić dzwony, aby dokonać obliczeń wytrzymałościowych zaprojektowanej wieży. Będą 4 dzwony: ŚW. JAN PAWEŁ II WIELKI (580 kg.), BŁ. KS. ABP STEFAN KARD. WYSZYŃSKI PRYMAS TYSIĄCLECIA (420 kg.), ŚW. STANISŁAW BM. PATRON POLSKI (260 kg.), ŚW. ANTONI PADEWSKI (80 kg.). Na dzwon ŚW. ANTONIEGO PADEWSKIEGO jest już ofiarodawca. Poszukujemy indywidualnych ofiarodawców na dwa kolejne dzwony. Na dzwonach podczas odlewu zostaną umieszczone inskrypcje nadzwonne dotyczące ofiarodawców. Natomiast dzwon ŚW. JAN PAWEŁ II WIELKI będzie ofiarą wszystkich Parafian i ofiarodawców budowy kościoła, który chcemy sfinansować ze sprzedaży złomu i dobrowolnych ofiar. Hasło tej akcji brzmi: "Każda rodzina przekazuje złom na dzwon". Składam również podziękowanie za sprzątanie naszego kościoła, inne prace w ramach wolontariatu wykonane na rzecz naszej Parafii oraz przygotowanie dekoracji świątecznej kościoła Paniom z KŻR z Ignatki - Osiedle i za instalację żłóbka Panu Krzysztofowi Świrydowicz i Mirosławowi Moczydłowskiemu pod kierunkiem ks. Jakuba. Serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi Odachowskiemu za piękne świerki ofiarowane do naszej świątyni.

Niech nowonarodzony Pan Jezus błogosławi, każdy Dom i każdą Rodzinę naszej parafii, chorych i samotnych a także przybywających tu Gości. Niech napełni pokojem każde serce i rozpromieni wszelkie mroki codzienności. Z okazji uroczystości Bożego Narodzenia, życzą: Duszpasterze.

Ps. 

Msza św. zwana Pasterką będzie odprawiona w głównym ogrzewanym kościele. Jest wystarczająca ilość miejsc siedzących. W pomieszczeniach kościoła jest również toaleta. Ogrzewana kaplica pw. św. Jana Pawła II jest  nagłośniona. Za kościołem jest duży parking na samochody osobowe. Wjazd na parking oznaczony -  jest usytuowany od ul. Borówkowej. Jest również przygotowane bezpieczne, utwardzone ("suchą nogą") dojście z parkingu przez plac budowy do nawy głównej od frontu kościoła. Serdecznie zapraszamy. ks. Bogusław Zieziula, proboszcz.