Aktualności

Ogłoszenia Parafialne

| dodał:

2 Niedziela po Bożym Narodzeniu - 5 I 2020 r.

1. Dzisiaj (5 I) I-a niedziela miesiąca - po Mszy św. o godz. 7.00 - Różaniec KŻR z Ignatek - Osiedle, a po Mszy św. o 12.00 - Różaniec KŻR ze Śródlesia.

2. Jutro (6 I) uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Poświęcenie kredy i kadzidła na każdej Mszy św. Msze św. według porządku niedzielnego (7.00, 10.00, 12.00, 19.30). Taca na MISJE.

Jutro w Białymstoku odbędzie się Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się o godz. 12.15 na dziedzińcu Pałacu Branickich i przejdzie ulicami Białegostoku do Katedry. Poprzedzi go Msza św. o godz. 11.00 w Katedrze Białostockiej pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Wojdy SAC, Metropolity Białostockiego.

3. Spotkanie modlitewno-formacyjne zelatorów i zelatorek KŻR Archidiecezji Białostockiej odbędzie się w sobotę (11 I) w sali przy Katedrze Białostockiej w godz. od 10.00 do 14.00.

4. W następną niedzielę (12 I) święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

5. Trwa kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, w gablocie i jest podawany w ogłoszeniach parafialnych w czasie Mszy św. niedzielnych.

W czasie kolędy zbieramy DOBROWOLNE ofiary na budowę naszego kościoła parafialnego.

6. Od 2 stycznia 2020 r. Msze św. wieczorne  są odprawiane o godz. 15.00. Kancelaria parafialna po południu jest czynna od poniedziałku do soboty od  godz. 14.00 do godz. 14.45.

7. Ukazał się styczniowy numer czasopisma “Drogi Miłosierdzia”, którego hasłem są słowa “Pójdźmy i my”. Jest ono zachętą do pójścia, jak Mędrcy ze Wschodu, na spotkanie z Panem, który przychodzi do naszego życia. Polecamy artykuły omawiające podróż Trzech Króli za Gwiazdą Betlejemską i współczesne nauczanie Papieża Franciszka na temat Wcielenia Chrystusa i Jego obecności w Eucharystii. Zachęcamy do lektury nowej rubryki "Mamo, tato, a dlaczego?", wspomagającej rodziców czuwających nad duchowym rozwojem dzieci, zawierającej również praktyczną pomoc w rozmowach z dziećmi na temat wiary. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz szczęśliwego tygodnia! Duszpasterze.