Aktualności

Ogłoszenia Parafialne - 12.01.2020 - Niedziela Chrztu Pańskiego

| dodał:

1 Niedziela zwykła - święto Chrztu Pańskiego - 12 I 2020 r.

1. Dziękujemy za ofiary na tacę zbierane w dniu dzisiejszym (II niedziela miesiąca) na budowę  kościoła.

2. Krótka statystyka za ubiegły rok: w Roku Pańskim 2019 w naszej Parafii udzielono 34 chrzty, pobłogosławiono 5 małżeństw, odbyło się 7 pogrzebów, 19 dzieci przystąpiło do I Komunii Świętej oraz 51 młodych przyjęło Sakrament Bierzmowania. BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI!

3. W sobotę (18 I) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: “Życzliwymi bądźmy”, a zakończy w sobotę (25 I), w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.

4. Trwa kolęda, czyli wizyta duszpasterska. Program kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej Parafii, w gablocie i jest podawany w ogłoszeniach parafialnych w czasie Mszy św. niedzielnych. W czasie kolędy zbieramy DOBROWOLNE ofiary na budowę naszego kościoła parafialnego (20 stycznia rozpoczynamy wstawianie okien w naszej świątyni). Przypominamy o akcji zbierania złomu na Dzwon św. Jan Paweł II Wielki, który będzie ofiarą wszystkich Parafian i ofiarodawców budowy kościoła. Hasło akcji: "Każda rodzina przekazuje złom na dzwon". Podczas kolędy w rozmowach z wiernymi pojawiła się inicjatywa zbiórki złomu metali kolorowych. Niniejszym poszerzamy zakres tejże akcji i zachęcamy naszych parafian i innych ofiarodawców do zbiórki metali kolorowych na Dzwon .

5. W styczniu 2020 r. (do soboty 25 stycznia br.) Msze św. wieczorne od poniedziałku do soboty są odprawiane o godz. 15.00. Kancelaria parafialna po południu jest czynna od poniedziałku do soboty od 14.00 do 14.45.

6. Ks. Abp Tadeusz Wojda Metropolita Białostocki zaprasza do uczestnictwa w cyklu spotkań poświęconych osobie i nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w ramach przygotowania do uroczystości Jego beatyfikacji w dniu 7 czerwca br. Spotkania będą się odbywały w CWK Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1A i będą otwarte dla wszystkich chętnych. Pierwsze pt. ”Droga życia i świętości Księdza Prymasa” odbędzie się w czwartek (16 I) o godz. 18.00. Poprowadzi je Dr Ewa Czaczkowska, dziennikarz, historyk i nauczyciel akademicki.

7. Ukazał się styczniowy numer czasopisma “Drogi Miłosierdzia”, którego hasłem są słowa “Pójdźmy i my”. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

8. Życzymy Wszystkim dobrej niedzieli oraz pomyślnego tygodnia! Duszpasterze.